Auto Moto

Taxislužba je také o příjemném zážitku: toho si zákazníci cení nejvíce.

Zejména ve větších městech není neobvyklé využívat taxislužbu. Je to možnost, která je rychlá, bezpečná a často i relativně cenově dostupná, zejména pokud vezmeme v úvahu náklady na provoz vlastního auta a problematické nebo drahé parkování ve městě. Kromě spolehlivosti, bezpečnosti a cenové dostupnosti však zákazníci požadují i něco navíc. Co by dnes mělo být pro moderní taxislužbu samozřejmostí a čeho si zákazníci nejvíce cení? 

Kvalita služeb je klíčová

Pokud jsou služby, které poskytujete, nekvalitní, nepomůže vám žádná reklama a bude velmi obtížné získat stálé zákazníky. Přinejmenším ve světě taxislužeb je důležitý čistý vůz, slušné chování, dochvilnost a bezpečná jízda. Překvapivě ne každý touží po tom, aby si pro něj přijel nejnovější Land Rover  nebo Mercedes. Při kratších cestách je prioritou především rychlá jízda v čistém autě a za přijatelnou cenu. Pokud dosáhnete této úrovně služeb, máte polovinu výhry v kapse. To však samo o sobě nemusí k úspěchu stačit. 

Slušnost a „šestý smysl“ taxikáře

Zdvořilost by měla být samozřejmostí, ale tím to nekončí. Překvapivě mnoho lidí ocení, když taxikář dokáže vycítit jejich aktuální náladu. Říká se, že každý taxikář by měl mít jakýsi šestý smysl a umět odhadnout, zda má mluvit, nebo mlčet. Tyto prosby zákazníků využívajících taxislužby jsou dokonce tak hlasité, že v některých aplikacích najdete možnost požádat řidiče taxíku, aby na vás nemluvil nebo aby neměl hlasitě puštěnou hudbu. 

Překvapivě je možná mnohem méně zákazníků citlivých na oblečení. Pro určité typy zaměstnání, jako je například obsluha limuzín nebo hotelových taxíků, je samozřejmě vhodné minimálně tričko a slušivé kalhoty, ale v jiných případech nebude na škodu ani křiklavá potlač na mikiny.  

Spolehlivost bez ohledu na počasí a další okolnosti

Kromě všeho, co jsme již zmínili, nesmíme zapomenout na spolehlivost. V některých situacích je nutné mít taxi objednané předem, bez ohledu na počasí nebo dopravní situaci. Pokud si například objednáte taxi Viedeň Bratislava na pátou hodinu ranní, nemůže se stát, že tam taxi prostě nebude. Ať už máte jakkoli čisté a dobré auto nebo slušného řidiče, s nespolehlivostí se v tomto oboru daleko nedostanete. 

Foto: elemens.envato.com

Related posts

Něco málo, co byste měli vědět o stěračích 

svet zeny

Musíte mít dálniční známku, nebo máte právo na osvobození?

PH

Průvodce efektivní údržbou chodníků a silnic v zimních měsících

PH