Pro muže

Transplantace vlasů – často kladené dotazy

Už déle se zabýváte myšlenkou transplantace vlasů? Chcete podstoupit zákrok, ale stále máte pochybnosti? Níže jsme shrnuli nejdůležitější otázky, které se zvykly vynořit. Snažíme se vám dát na ně důkladné a uspokojivé odpovědi, abychom se všemi potřebnými informacemi rozptýlili případnou nejistotu a abyste se bez obav mohli rozhodnout pro transplantaci vlasů.

Je transplantace vlasů bolestivá?

Transplantace vlasů je zcela bezbolestný zákrok, avšak po anestezii může pacient během zákroku pociťovat jemné brnění.

Vznikají na pokožce hlavy nějaké trvalé stopy po transplantaci vlasů?

Nevznikají. Díky mimořádně preciznímu nástroji pro vybírání štěpů nedochází k žádnému řezu na pokožce hlavy a nevznikají žádné jizvy ani bílé tečky. Přestože se po zákroku na pokožce hlavy objeví drobné strupy, tyto do 2 týdnů beze stopy zmizí.

Jaké jsou metody transplantace vlasů?

Na klinice má pacient možnost vybrat si tu nejideálnější metodu. Rozdíl je v nástroji (tenká dutá jehla), který je určen pro výběr štěpů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (Follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyřežou kolem dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor poté vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp. Cílová oblast je část hlavy, kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Metoda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikro tenké duté jehle o průměru 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpicích jehlou. Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřebí. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí ak dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Jak dlouho trvá zákrok?

Transplantace vlasů trvá jeden nebo dva dny v závislosti na množství vlasů, které mají být transplantovány.

Jak dlouho trvá úplné zotavení po transplantaci vlasů?

Dárcovská oblast bude na 4-5. den trochu svědit a pálit, ale toto nepohodlí je pouze dočasné, po několika dnech zcela zmizí.

Cílová oblast se hojí o něco pomaleji, je třeba počítat s výskytem drobných strupů. Úplné zhojení v této oblasti může trvat 6-12 dní, pacient se však vůbec nemusí obávat trvalých jizev.

Kdy bude výsledek transplantace vlasů patrný?

Po zákroku je změna hustoty vlasů pacienta viditelná již v šestém měsíci, zatímco konečný výsledek se dostaví po 10–12 měsících.

Opravdu mi transplantované vlasy zůstanou?

Ano. Štěpy z dárcovské oblasti jsou odolné vůči vypadávání, zůstanou životaschopné a vydrží po celý život pacienta.

Máte-li další dotazy, jsme Vám k dispozici. Kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci.

Vysoce kvalitní transplantace vlasů v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!

Related posts

Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

no-media.cz

Ocenění a úspěchy

no-media.cz

Výhody a nevýhody robotické sekačky. Je pro vás vhodná?

no-media.cz