Pro muže

Trump se setkal s nejmladším vůdcem Evropy

Před deseti lety se Sebastian Kurz snažil o prodloužení provozu vídeňského metra pro návštěvníky party. Teď se zdá, že má ucho amerického prezidenta.

Rakouský kancléř byl překvapen, že získal 30 minut jeden na jednoho s Donaldem Trumpem – dvojnásobným naplánovaným časem – na návštěvu Washingtonu minulý měsíc. Zahrnovaly celou škálu evropské politiky. Byl dokonce nabídnut nějaký Tic Tacs.

Rakouský kancléř – Sebastianem Kurzem

„Prezident se velmi zajímal o mé názory na širokou škálu témat, včetně nadcházejících evropských voleb, Německo a Brexit,“ řekl Kurz, 32. „Hlavním cílem bylo zvýšit povědomí prezidenta. Dále jsem objasnil, že chápeme obavy prezidenta v některých oblastech. „

Prezident Trump se setká s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem
Sebastian Kurz a Donald Trump v Bílém domě ve Washingtonu, DC 20. února. Fotograf: Chris Kleponis / Pool via Bloomberg
Kardiálnost v Bílém domě se však může říkat více o rozporuplných transatlantických vztazích v oblasti obchodu a bezpečnosti než meteorická politická kariéra nejmladšího evropského předsedy vlády.


Prezident Trump

Trumpova setkání s německou kancléřkou Angela Merkelovou byla v nejlepším případě mrazivá. Francouzský prezident Emmanuel Macron byl nucen přehodnotit svůj přístup poté, co USA vyhnaly ze Sýrie, když se o bezpečnosti hovořili méně než 24 hodin dříve. Britská premiérka Theresa Mayová se vydala k Trumpovi, jen aby byla veřejně ponižována za její jednání s Brexitem.

G-20 pracuje na ohrožených druzích: Summit Communique
Angela Merkelová a Donald Trump během summitu G7 v Charlevoix v Kanadě dne 9. června 2018.Fotograf: Handout / Getty Images
Kurz byl předán prezidentovi jako nová „rocková hvězda“ evropské politiky americkým velvyslancem v Německu poté, co získal moc v roce 2017 tím, že využil konzervativní politické síly a spojil se s antiimigračními nacionalisty. Domácí oponenti tvrdí, že Kurz riskuje status Rakouska se svými tradičními západoevropskými spojenci v Německu nebo ve Francii tím, že spolupracuje s krajní pravicí.

Ale je to jeho úspěch, který z něj dělá zajímavý příběh Trump, tvrdí Jan Techau, analytik zahraniční politiky německého maršálského fondu v Berlíně. „Rakousko je příliš malá země, aby hrála hlavní roli v největších sporech, ale osoba Kurz je v USA zajímavá, protože vyhrál volby s konzervativní politikou,“ uvedl.

Zdá se, že americký prezident byl ohromen mužem, který je čtyřicet let mladší, ale který také zlomil politickou plíseň, aby se dostal na vrchol. Trump, 72 let, zaklepal na Kurzovo předloktí: „Jste mladý muž. To je docela dobré. „

Trump získala špičkovou sadu dalekohledů od společnosti Swarovski Optik poté, co rakouská delegace odmítla myšlenku daru zahrnujícího golf. Kurz později řekl, že vidí setkání jako začátek dialogu, který zahrnuje sporné témata, jako je obchod a energetická bezpečnost.


Prezident mluvil s kancléřem, jako by mluvil s Evropou

„Prezident mluvil s kancléřem, jako by mluvil s Evropou,“ řekl Trevor Traina, americký velvyslanec v Rakousku a klíčový člověk při organizaci setkání. „Rozhovor byl upřímný, protože prezident tlačil kancléře, aby viděl, jak reaguje, zda může mít těžké diskuse, z čeho pochází.“

Kurz vylepšil svůj playbook, pokud jde o setkání s velkým a dobrým světem. Sloužil na leteckých kilometrech, aby zvýšil investice ve své zemi o 9 milionů lidí a postavil Rakousko jako most mezi východem a západem během studené války jako nepravděpodobný hráč na globální scéně.

V uplynulém roce se s ruským prezidentem Vladimírem Putinem setkal čtyřikrát. Výlet Spojených států byl 72hodinovým interludem mezi Soulou a Tokiem a konferencí o Blízkém východě v Šarm-el-Sheikhu v Egyptě.

Related posts

Jak vybrat počítačový server v roce 2019?

no-media.cz

Nejpopulárnější online profese

svet zeny

Hledáte bezpečnostní agenturu, která zajišťuje fyzickou ostrahu majetku a osob?

no-media.cz