Pro ženy

V Ostravě s dětmi za přírodou

Pokud máte malé děti, se kterými byste rádi poznali kus přírody, nemusíte vyrážet desítky kilometrů za město. Zvířátka, relax a zábava pro děti v Ostravě vám dají alespoň na chvíli zapomenout na shon rušných ulic a užít si s celou rodinou báječné odpoledne.

Mezi nejoblíbenější atrakce pro děti v Ostravě patří bezesporu zoologické zahrady, minizoo či dinopark. V Ostravě najdete dokonce i rozhlednu – Landek je 7metrová vyhlídková věž, ze které si prohlédnete město jako na dlani. Když budete mít štěstí a vyrazíte za dobré viditelnosti, zahlédnete i Beskydy.

Zeleň uprostřed města

Pokud chcete být městu stále nadosah, vyrazte do Komenského sadů – a třeba i na kole nebo na kolečkových bruslích. Na ploše přes 30 hektarů samozřejmě nechybí ani dětské hřiště. Ani sad Dr. Milady Horákové se spoustou zeleně a výtvarnými díly moderních autorů v popularitě nezaostává, avšak malé děti nejspíš příliš nezaujme.

Vzhůru za zvířátky

A co když chcete na město na chvíli úplně zapomenout? Pokud se vám nechce procházet největší zoologickou zahradu a botanický park v Ostravě, kde kromě několika set druhů zvířat bohužel narazíte i na fronty návštěvníků, zavítat můžete do minizoo v areálu Skalka Family Park.

Skalka se nachází v malebném prostředí v sousedství Poruby a dá se zde bez problémů strávit celý den. Tím spíš, že jen málokterým malým návštěvníkům se bude chtít odejít dřív, než vyzkouší všechny atrakce, prolézačky a další aktivity. Velmi populární je zdejší minizoo v Ostravě, kde se můžete projít voliérami a přijdete do přímého kontaktu s nejrůznějšími zvířátky. Ani zde nechybí spousta možností zpestření.

Při celodenním výletě samozřejmě přijde vhod i něco k jídlu, proto ve Skalce naleznete i restauraci a možnost občerstvení. Je to ideální místo, kam vzít celou rodinu „za odměnu“, jelikož si zde najdou to své malí i velcí, děti i dospělí.

Related posts

Mango, ta pravá móda

no-media.cz

Jak poslat balík do Španělska, Francie a Itálie?

PH

Skalpel nemusí být jediným pomocníkem proti stárnutí

no-media.cz