Auto Moto Pro muže

V Ženevě vyhlásili 14 nejlepších aut světa

Anketa Světové auto roku 2019 postoupila v Ženevě do další fáze. Porota novinářů zredukovala finalistů na tři modely v každé ze šesti kategorií. Čerstvé evropské auto roku Jaguar i-Pace má přitom až tři nominace. No dýchat mu nedá další elektrické SUV – Audi e-tron.

World Car of the Yaear

Do tohoto ročníku soutěže World Car of the Yaear …
Do tohoto ročníku soutěže World Car of the Yaear bylo přihlášeno celkem 35 modelů od 20 výrobců. Dnes mají šanci na hlavní cenu už jen tři.

Autosalon v Ženevě

Autor: WCOTY
Anketa Světové auto roku (World Car of the Year) odstartovala už loni zářijovým zveřejněním kandidátů. Do tohoto ročníku soutěže bylo přihlášeno celkem 35 modelů od 20 výrobců. Asi nepřekvapí, že až 23 z nich připadalo na v současnosti nejpopulárnější třídu SUV a crossoverů. Minulý měsíc zredukovala porota novinářů z celého světa kandidátů na deset v hlavní kategorii a na pět v dalších pěti podkategoriích. A teď tu máme další „síto“. Na autosalonu v Ženevě vyhlásili totiž finalistů.

Největší radost má britský Jaguar

Ještě nevyšumela pěna ze šampaňského, které …
Ještě nevyšumela pěna ze šampaňského, které otevíraly Britové v Ženevě u příležitosti zisku titulu Evropského auta roku, a jejich Jaguar i-Pace má na dosah vítězství iv celosvětové soutěži. Navíc se probojoval do finále iv podkategoriích za design a nejlepší ekologické auto roku. Autor: Jaguar
Asi největší radost má britský Jaguar. Jeho elektrický crossover i-Pace, mimochodem horký držitel evropské ankety Car of the Year 2019, se totiž probojoval nejen do hlavní kategorie Světové auto roku, ale i do soutěže o nejlepší design, spolu s se Suzuki Jimny a Volvem XC40, ao nejlepší „zelené „auto roku, kde soutěží s Audi e-tron a vodíkovým Hyundaiem Nexo. Být ze šesti kategorií přítomen ve třech je již samo o sobě obrovský úspěch, zejména pro model, který svým elektrickým pohonem tak trochu předbíhá dobu a na trhu nezamieša výrazně karty.

Finalisti WCOTY 2019

ZnačkaModel
Audie-tron
JaguarI-Pace
VolvoS60/V60

Related posts

Nejprodávanější značky osobních aut v Evropě

no-media.cz

Kupte si dálniční známku ještě za nižší cenu. Brzy se bude zdražovat

PH

Transplantace vlasů – často kladené dotazy

no-media.cz