Zdraví

Víte o infekci Helicobacter pylori? Otestovat na ni se můžete i doma

Jestliže trpíte zažívacími potížemi, máte neustálé trable se žaludkem nebo dvanácterníkem, můžete využít test na odhalení Helicobacter pylori. Způsobuje totiž bakteriální infekci sliznice žaludku a dvanácterníku. Průvodní příznaky jsou různé, ovšem mohou končit až chronickým zánětem a nádorovým onemocněním. Přitom když je infekce odhalena včas, moderní léčba ji dokáže odstranit a zbránit tak jakýmkoli komplikacím.

Nepříjemná infekce Helicobacter pylori

V našem žaludku se může usídlit Helicobacter pylori, což je bakterie, která se zde množí a zamořuje žaludeční sliznici. Žije v povrchových vrstvách sliznice žaludku a dvanácterníku a je velmi přizpůsobivá kyselému, pro bakterie velmi nepříznivému prostředí. Dokonce si v žaludku, kde je pH kolem 1, z močoviny vytváří zásaditý amoniak, který jí pomáhá chránit se před ničivými vlivy žaludečních šťáv. Helicobacter pylori test toto onemocnění odhalí i v pohodlí domova.

K příznakům infekce patří pálení žaludku a jícnu, nadýmání, bolesti v oblasti břicha, nevolnost a zvracení, nechutenství a pocity špatného trávení. Pokud toto pociťujete pravidelně, s velkou pravděpodobností se ve sliznici žaludku usadila Helicobacter pylori.

Získejte Helicobacter pylori test zdarma

Na webových stránkách masticlife.cz si můžete objednat mastichový doplněk stravy Masticlife v několika provedeních. K jakékoli variantě získáte jako dárek Helicobacter pylori test pro domácí použití.

V balení se nachází návod, nádobka s kapalinou a odběrová tyčinka s testovací kazetkou. Test se provádí ze stolice.

Léčba Helicobacter pylori

Šetrnou a přírodní variantou, jak se zbavit nepříjemné infekce, je užívání mastichy. Ta byla při výzkumu označena za „zabijáka Helicobacter pylori“. Při správném užívání je alternativou k náročné antibiotické léčbě. Zpravidla léčba trvá 5 – 6 týdnů, užívat můžete mastichu v kapslích nebo v podobě prášku v sáčcích.

Více informací najdete na masticlife.cz

Related posts

Poznejte hlavní typy bolesti (nejen) zad

no-media.cz

S vůní kokosu

svet zeny

Jak správně používat koření?

PH