Auto Moto Zprávy

Volkswagen chce koupit ruský GAZ, sankce USA mu v tom brání

Volkswagen nemůže koupit podíl v ruském výrobci aut GAZ, protože na skupinu se vztahují sankce uvalené Spojenými státy. Jednání o koupi podílu tak byly pozastaveny. Řekl to tiskové agentuře RIA Novosti šéf ruských operací Volkswagenu Marcus Osegowitsch. V závodě firmy GAZ se vyrábějí i modely české Škody Auto.

GAZ, který je ruskou jedničkou ve výrobě nákladních vozidel, se loni v dubnu ocitl na sankčním seznamu Spojených států, který je reakcí na údajné zasahování Moskvy do amerických voleb. Firma byla přidána na seznam, protože ji ovládá miliardář Oleg Děripaska.

více v článku...

Volkswagen nemůže koupit podíl v ruském výrobci aut GAZ

Ten se nyní snaží prodat svůj podíl, aby USA sankce vůči firmě zrušily, stejně jako to udělali v případě dalších Deripaskových firem – hliníkárenské gigantu Rusal a jeho mateřské firmy En +.

„V této chvíli (dohoda o koupi akcií v GAZ) pro nás není možná pro sankce. Jednání byly přerušeny, „řekl Osegowitsch. Dodal, že automobilka je v kontaktu s vládami Ruska a Spojených států, ale problémem je, že je to politický dialog a firma sama toho mnoho udělat nemůže, musí čekat na rozhodnutí politiků.

Agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj již v prosinci 2017 informovala, že Volkswagen má zájem o podíl v GAZ-e. O německé automobilce se také spekulovalo jako o možném kupci podílu od Děripasky.

GAZ vyrábí modely Octavia a KodiaQ

Volkswagen má s GAZ dohodu o spolupráci při výrobě vozidel v Rusku, která platí až do roku 2025. V závodě v Nižním Novgorodu se montují vozy VW a Škoda. Osegowitsch také upozornil, že pro Volskwagen je spolupráce s GAZ důležitá, protože představuje 30 procent místní výroby a GAZ vyrábí modely Octavia a KodiaQ, které jsou pro automobilku na ruském trhu důležité.

Related posts

Nejlepší telefony Huawei v češtině

no-media.cz

Spotřebitelské ceny potravin 2019-2022: Česko vs. Itálie

no-media.cz


Jak se liší cena povinného ručení podle typu vozidla?

svet zeny