Auto Moto

Výkup auta ušetří dost času

Toužíte koupit si nové auto, ale je vám líto zbavovat se toho starého? Možná máte pocit, že by se vám cena, kterou byste za starý vůz mohli dostat, nevyplatila. Anebo se bojíte problémů s prodejem vozu – zejména s jeho přepisem. Dokud si ho totiž nově nabytý vlastník nepřepíše na sebe, pak jdou veškeré jeho pokuty na vaši hlavu. A málokdo se s tím chce zabývat.

Rychlý prodej za maximální částku

Prodávající chce za vůz dostat co možná nejvyšší částku a prodat vůz co nejrychleji. Kupující chce na druhou stranu nakoupit co nejlevněji. A tak by cena vozu neměla být příliš nadhodnocena. Pokud se rozhodnete prodat své auto sami, může to trvat dlouho, než najdete kupujícího. Oproti tomu výkup vozidel je pro vás pohodlnější, protože se vozu zbavíte ihned – nejlépe výměnou za vůz nový. Spousta lidí se ale bojí, že výkup auta je prováděn za cenu mnohem nižší – nevýhodnou.

Ocenění vozu

V první řadě byste se měli zaměřit na to, abyste alespoň orientačně cenu svého vozu znali. Můžete se například podívat, za kolik se vůz obdobných parametrů prodává na internetu. Nebo můžete porovnat ceny u několika různých autobazarů. Je zapotřebí si uvědomit, že i autobazar chce z prodeje něco mít – a to něco je samozřejmě určitá finanční částka.

Administrativa

Administrativa týkající se prodeje auta je vyčerpávající. Zaprvé musíte provést evidenční kontrolu vozidla, což vás vyjde na 400 Kč a následně i přepis na nového majitele (to je zpoplatněno částkou 800 Kč). Dále pak musíte rušit povinné ručení, které jste na tento typ vozu měli sjednané. V neposlední řadě je to také kupní smlouva, kterou mezi sebou musí kupující a prodávající sepsat. V ideálním případě autobazary veškerou administrativu zajistí.

Převod vozidla

Jedná se o největší zádrhel, který spoustu lidí od prodeje na vlastní pěst odrazuje. Za převod je totiž zodpovědný prodávající – na úřad ale musí zajít kupující. Převod by měl být proveden do 10 dnů od podpisu smlouvy – jako prodávající si to zkontrolujte.

Related posts

Chyby při řízení, které ničí auto

no-media.cz

Nosiče kol na tažné zařízení Thule zjednoduší cestování a přepravu bicyklů

no-media.cz

VW představil novou verzi elektrické buggy

no-media.cz