Finance

Výkyvy cen v evropských sazbách na trhu klesly na nejnižší hodnotu

Evropské akcie se potýkaly s tím, že futures podílů v USA klesly a asijské benchmarky byly ve středu smíšeny, protože investoři čekali čerstvé katalyzátory obchodní a měnové politiky. Dolar pokračoval šestý den, když se pokladnice vyšplhaly výše.

Automobileři padli a horníci se zvedli, takže index Stoxx Europe 600 se trochu změnil, zatímco smlouvy o Dow Jones, Nasdaq a S & P 500 klesaly. V Asii převýšily čínské akcie a japonské akcie klesly. Libra oslabila na spekulaci Předseda vlády Spojených států, Theresa Mayová, by mohl být pro další zraňující hlas v parlamentu na Brexitu a australský dolar se potopil poté, co slabé údaje o ekonomice podnítily sázky na snížení úrokových sazeb. Většina evropských státních dluhopisů pokročila.

Výkyvy cen v evropských sazbách na trhu klesly na nejnižší hodnotu
Obchod zůstává na pořadu jednání a investoři hledají pevné detaily ohledně případné dohody mezi USA a Čínou. Mezitím trh s dluhopisy signalizuje větší opatrnost a Morgan Stanley nyní předpovídá, že výnosy Treasury klesnou až ke konci roku o 2,35 procenta. Obchodníci budou také hodně přemýšlet o politickém rozhodnutí Evropské centrální banky ao měsíčním zprávě o pracovních pozicích v USA v týdnu.

Jinde se komodity snížily o ceny ropy poté, co průmyslová zpráva prokázala větší nárůst zásob surovin v USA, než se očekávalo. Akcie na rozvíjejících se trzích získaly čtvrtý den a měny byly stabilní.

Zde jsou uvedeny některé klíčové události:

Bank of Canada Governor očekává, že udržuje sazby v polední středu kvůli přetrvávající nejistotě v oblasti bydlení a investic, a přitom se drží na jeho poselství, že náklady na půjčky nakonec potřebují k vyššímu.
Očekává se, že politické činitele Evropské centrální banky ponechají sazby beze změn v zhoršujícím se výhledu. Prezident Mario Draghi uspořádá tiskovou konferenci ve čtvrtek po rozhodnutí.
Americké úřady v pátek oznámily, že nájemné by mělo být uvedeno v únoru. Nonfarm payrolls se může zvýšit o 185 000, zatímco míra nezaměstnanosti klesla podle odhadů na 3,9 procenta.
Jedná se o nejnovější pohyby na trzích:

Měny

Index Bloomberg Dollar Spot vyskočil o 0,2 procenta, přičemž nejvyšší za tři týdny zasáhl se svým šestým přímým předstihem.
Euro kleslo o 0,1 procenta na 1,13 dolaru, nejslabší za téměř tři týdny.
Japonský jen vzrostl o méně než 0,05 procenta na 111,86 dolaru.
Měnový index MSCI Emerging Markets se snížil o 0,1 procenta.
Australský dolar klesl o 0,8 procenta na 0,703 za dolar, nejslabší za dva měsíce na největším poklesu za téměř dva týdny.

Sazby a výnosy

Výnosy desetiletých státních dluhopisů narostly o jeden bodový bod na 2,71%, což je nejnižší za týden.
Německý desetiletý výnos klesl o dva bazické body na 0,15 procenta, což je nejnižší za týden.
10letý britský výnos klesl o dva bazické body na 1,265 procenta, což je nejnižší za více než týden.
Rozložení desetiletých italských dluhopisů nad Německem se zvýšilo o jeden bazický bod na 2,545 procentních bodů.

Related posts

Češi o hmotné dárky už tolik nestojí, raději spolu chtějí trávit čas

PH

Tangenciální ventilace v úředních deskách DigiDay vám ušetří desítky tisíc

no-media.cz

Amazon navštívil René Nekuda, autor dětského bestselleru

no-media.cz