17.6 C
Praha
23.5.2019
Aktuality 24 – přehled aktuálního zpravodajství
Finance

Výkyvy cen v evropských sazbách na trhu klesly na nejnižší hodnotu

Evropské akcie se potýkaly s tím, že futures podílů v USA klesly a asijské benchmarky byly ve středu smíšeny, protože investoři čekali čerstvé katalyzátory obchodní a měnové politiky. Dolar pokračoval šestý den, když se pokladnice vyšplhaly výše.

Automobileři padli a horníci se zvedli, takže index Stoxx Europe 600 se trochu změnil, zatímco smlouvy o Dow Jones, Nasdaq a S & P 500 klesaly. V Asii převýšily čínské akcie a japonské akcie klesly. Libra oslabila na spekulaci Předseda vlády Spojených států, Theresa Mayová, by mohl být pro další zraňující hlas v parlamentu na Brexitu a australský dolar se potopil poté, co slabé údaje o ekonomice podnítily sázky na snížení úrokových sazeb. Většina evropských státních dluhopisů pokročila.

Výkyvy cen v evropských sazbách na trhu klesly na nejnižší hodnotu
Obchod zůstává na pořadu jednání a investoři hledají pevné detaily ohledně případné dohody mezi USA a Čínou. Mezitím trh s dluhopisy signalizuje větší opatrnost a Morgan Stanley nyní předpovídá, že výnosy Treasury klesnou až ke konci roku o 2,35 procenta. Obchodníci budou také hodně přemýšlet o politickém rozhodnutí Evropské centrální banky ao měsíčním zprávě o pracovních pozicích v USA v týdnu.

Jinde se komodity snížily o ceny ropy poté, co průmyslová zpráva prokázala větší nárůst zásob surovin v USA, než se očekávalo. Akcie na rozvíjejících se trzích získaly čtvrtý den a měny byly stabilní.

Zde jsou uvedeny některé klíčové události:

Bank of Canada Governor očekává, že udržuje sazby v polední středu kvůli přetrvávající nejistotě v oblasti bydlení a investic, a přitom se drží na jeho poselství, že náklady na půjčky nakonec potřebují k vyššímu.
Očekává se, že politické činitele Evropské centrální banky ponechají sazby beze změn v zhoršujícím se výhledu. Prezident Mario Draghi uspořádá tiskovou konferenci ve čtvrtek po rozhodnutí.
Americké úřady v pátek oznámily, že nájemné by mělo být uvedeno v únoru. Nonfarm payrolls se může zvýšit o 185 000, zatímco míra nezaměstnanosti klesla podle odhadů na 3,9 procenta.
Jedná se o nejnovější pohyby na trzích:

více v článku...

Měny

Index Bloomberg Dollar Spot vyskočil o 0,2 procenta, přičemž nejvyšší za tři týdny zasáhl se svým šestým přímým předstihem.
Euro kleslo o 0,1 procenta na 1,13 dolaru, nejslabší za téměř tři týdny.
Japonský jen vzrostl o méně než 0,05 procenta na 111,86 dolaru.
Měnový index MSCI Emerging Markets se snížil o 0,1 procenta.
Australský dolar klesl o 0,8 procenta na 0,703 za dolar, nejslabší za dva měsíce na největším poklesu za téměř dva týdny.

Sazby a výnosy

Výnosy desetiletých státních dluhopisů narostly o jeden bodový bod na 2,71%, což je nejnižší za týden.
Německý desetiletý výnos klesl o dva bazické body na 0,15 procenta, což je nejnižší za týden.
10letý britský výnos klesl o dva bazické body na 1,265 procenta, což je nejnižší za více než týden.
Rozložení desetiletých italských dluhopisů nad Německem se zvýšilo o jeden bazický bod na 2,545 procentních bodů.

Related posts

Jak ušetřit na provozu tiskárny?

admin

Tempo růstu úvěrů pro domácnosti se mírně zpomalilo

admin

Akcie Deutsche Bank, odepisují hluboké ztráty

admin

Rusko je připraveno pokračovat v přepravě plynu přes Ukrajinu

admin

Schodek rozpočtu USA je mnohem vyšší než loni

admin

Superhrdinové porovnali své schopnosti se zaměstnanci Amazonu

admin

Leave a Comment