Pro ženy

Žáby jako domácí mazlíček

Člověk může ve svém teráriu chovat prakticky cokoliv. A zatímco někteří mazlíčkové sklízí jeden obdiv za druhým, jiní jsou spíše tím, co budí odpor. Bohužel do druhé zmíněné kategorie patří kupříkladu žáby, které jsou paradoxně u těch nejmenších nejvíce oblíbené. Nevyžadují toho mnoho, navíc je děti mohou krmit prakticky každý den. A to se jim líbí. Terárium se postaví z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby a přirozené prostředí se vykouzlí pomocí pár drobností.

Proč jsou žáby u dětí oblíbené

Nabízí se otázka, proč ti nejmenší přilnou právě k žábám. Vždyť jsou to tak slizká a odpudivá stvoření, říkáte si. Mohou za to však pohádky a touha dívek stát se krásnými princeznami. A když jim zatrhnete žábu políbit, protože se z ní princ opravdu nestane, chtějí je děti aspoň za své domácí mazlíčky doufajíc v to, že se z nich princ přece jen jednoho dne “vylíhne”. A tak se žáby stávají nedílnou součástí moderních i méně moderních rodin.

Kupodivu se z chovu žab stane hezký koníček, který dítě naučí jakési toleranci k nejmenším tvorům. Jelikož ale stále mluvíme o živé bytosti, musíte znát její potřeby a zajistit jí vhodné podmínky pro život.

Životní podmínky se liší

Žáby můžeme označit za obojživelníky, což mnohé chovatele vede ke srovnávání. Domnívají se, že potřebují ke svému životu prakticky to samé jako jiní obojživelníci, které v minulosti chovali. Jenže pravda je někde zcela jinde. Žáby vyžadují něco krapet jiného. Žijí totiž na souši a ve vodě kladou pouze vajíčka, což se všeobecně moc neví.

K domácímu chovu je zapotřebí přistupovat velice zodpovědně. Před investováním do konkrétní žáby si pořádně rozmyslete, jaký druh chcete chovat a jaký je vám nejsympatičtější. V žádném případě si ale nedělejte iluze o tom, že se bude mazlit a sdílet s vámi nějakou lásku. Kdepak. Žáby hraní a mazlení v lásce zrovna nemají.

Related posts

Sháníte spolehlivé turistické boty do náročných podmínek?

PH

Zima řádí venku, teplo ve vašem šatníku. Co nastupuje na scénu s přechodem období?

no-media.cz

Máte doma málo místa? Kupte si umělý vánoční stromeček v malém rozměru, který bude i tak kouzelný

no-media.cz