Pro muže

Zajímavosti o krokodýlech

Krokodýl je predátor, který žije především v řekách a bažinách. Je chráněným živočichem, proto bývá chován i uměle. Na světě je mnoho krokodýlích farem, kde je pečováno o krokodýly i jejich mláďata.

Krokodýl je zvíře pocházející už z pravěku. Vyskytoval se ve stejné podobě tisíce let. Má ze všech plazů největší mozek.

Je jich mnoho druhů různých velikostí. V dospělosti měří od 30 cm až do 6 metrů. Původní pravěké druhy krokodýlů měřily i 10 metrů.

Žijí sto let i více. Plavou si v řece a pozorují běh času. Dorůstají do velké délky. Bez potravy vydrží až dva roky, nemusí jíst každý den. V zimě mohou i hibernovat.

Krokodýl má řadu zubů, které se mění co dva roky. Mají silný stisk čelisti, který dosahuje 22 000 newtonů.

Vyskytuje se v řekách ve sladké vodě, ale některé druhy bývají i brakické vodě u říčních delt nebo při pobřeží v bažinatých oblastech.

Plave rychlostí až 40 km/h. Na souši se pohybuje pomocí krátkých nožek.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom jak nám ovlivňují život čísla a to v numerologii nebo čím vším se zabývá astronomie či co to je karma.

Related posts

Podzimní lovné sezóny: Tajemství úspěšného lovu kaprů

no-media.cz

Proč má téměř každé auto imobilizér?

svet zeny

Nejžhavější trendy ve sportovních teniskách: Co nosí celebrity

no-media.cz