Pro ženy

Zima řádí venku, teplo ve vašem šatníku. Co nastupuje na scénu s přechodem období?

Měnící se roční období a očekávání té nejtužší sezoně v roce, alespoň po teplotní stránce – přesně tak lze shrnout aktuální dění. Z našich šatníků vystupují letní kousky, naopak se do něj dostávají zimní variace, které nejen vypadají stylově, ale také perfektně zahřejí. Konkrétně na scénu přichází ovčí vlna. Oblíbená po celém světě a lehce spojitelná s koženými taškami nebo koženými pásky. Už jste ji také přišli „na chuť”?

Návrat přírodních materiálů

Pokud sledujete dění v módním světě pak víte, že se s velkou pompou navrátily přírodní materiály. Zájem roste především o ovčí vlnu, která má tendenci zahřát v době, kdy na scénu nastupuje tuhá zima (alespoň tak hovoří havrani, kteří do Česka přilétli dříve, než je zvykem). Kromě toho se jedná o materiál, který má řadu dalších pozitiv. Dokonce ulevuje od bolesti.

Jelikož je ovčí vlna stoprocentně přírodním materiálem, můžeme ji také chápat jako obnovitelný zdroj. Lidmi je používaná už od nepaměti. A není to jen ovce, jejíž vlna se aktivně používá. Stejně dobře umí zahřát také vlna z koz, králíků, dokonce velbloudů, se kterou se ale u nás setkáme pouze zřídkakdy.

Pozor, nevěřte mýtům

V souvislosti s vlnou v mnoha hlavách vyvstane několik mýtů, jichž se zarytě drží. O prakticky každé věci a každém materiálu se tvrdí i nějaké hlouposti a v případě vlny tomu není jinak. Například se tvrdí, že vlna kouše. Tak tomu možná bylo kdysi, ale dnes se k výrobě oblečení využívají nejrůznější technologie, které mají tendenci vlnu mírnit po této stránce. Navíc pokud sáhnete po speciální merino vlně, budete až zírat, jak jemný může být ve výsledku kousek oblečení.

Stejně tak je mylné se domnívat, že vlněné kousky jsou velmi těžko udržitelné. Ve skutečnosti má tento přírodní materiál takzvané samočistící vlastnosti, což znamená, že kousek z ní je možné jen vyvětrat a otřepat.

A nakonec se nemusíte obávat, že pokud se rozhodnete zainvestovat do tohoto kousku oblečení, vynosíte ho pouze v zimě. Zima reguluje teplotu čili umí nejen zahřát, ale také ochlazovat a absorbovat vlhkost.

Related posts

Kubismus: Revoluční umělecký směr, který změnil pohled na svět

no-media.cz

Avokádo zelené super ovoce

no-media.cz

Jak na moderní a jednoduchý e-learning zaměstnanců?

PH