Pro muže

Zmenšující se biotopy jaguára

Přestože jsou populace jaguára v některých oblastech hojné, je tato divoká kočka ohrožena nelegálním lovem, odlesňováním a úbytkem divoké kořisti. Jaguáři žijí v 18 zemích Ameriky, od Mexika po Argentinu. Vzácný jedinec byl sice spatřen v USA, ale již více než 50 let nebyla v USA prokázána rozmnožující se populace.

V 60. a 70. letech 20. století byl jaguár intenzivně loven kvůli kožešině a až do roku 1973, kdy Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy (CITES) obchod s kožešinami téměř zastavila, bylo ročně zabito až 18 000 jaguárů. Dnes jsou jaguáři nadále loveni, většinou kvůli konfliktům s lidmi.

S tím, jak lidé zastavují území pro zemědělské a jiné účely, dochází ke ztrátě nebo fragmentaci biotopů jaguárů, což vede k izolaci populací a ohrožení genetické integrity druhu.

Zajímají Vás také další zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč si bobr staví přehrady a jak získává klády ze stromů nebo proč milujeme morčata jako naše mazlíčky či zda se bát či nebát jezevce, což je šelma, která si troufne i na větší zvířata.

Related posts

Sháníte spolehlivé turistické boty do náročných podmínek?

PH

Ayahuasca jako posvátný nápoj jihoamerickým šamanů

no-media.cz

Himalájské divy: V srdci prírody

no-media.cz