Bydlení

Znáte nejnovější trendy v zařizování domácnosti?

Domov. Místo, kde jsme za poslední rok strávili všichni více času, než jsme asi původně očekávali. Spousty lidí se tak rozhodlo pustit se do přestaveb a zařizování svých příbytků. Chcete jít s dobou a svůj domov vybavit moderně? A znáte nejnovější trendy pro rok 2021?

Nábytek

Vybavení interiéru nábytkem je základ. Nábytek tvoří celkový dojem z našeho domova. Naše životní příběhy se odehrávají přesně tady, na našich sedačkách, u jídelních stolů a v postelích. Rozhodnout se nemusí být snadné.

Trendy, které přináší rok 2021 se nesou ve stylu přírodních materiálů jako je světlé dřevo nebo kámen. Společně se sklem by měly tyto materiály vytvořit základ pro jemný, minimalistický design našich domácností.

Luxusní designový nábytek by měly podle nejnovějších trendů doplnit veselé barvy. Společnost Pantone Color Institute zvolila pro tento rok barvami roku šedou a zářivě žlutou. Chybu také neuděláte s odstíny modré.

Rok otevřených polic

Otevřené police mají své zastánce i odpůrce. Mezitím co jedni je považují jen za lapače prachu, druzí jásají, že se tento trend vrací.

Otevřené police se stanou dominantou mnoha kuchyní. Obyčejné talíře by tak měly doplnit designové kousky, například značkový porcelán Villeroy Boch. Z polic se tak stanou výstavky toho nejlepšího nádobí v domácnosti.

Dovolená doma

Během posledního roku se toho hodně změnilo. To, že žijeme na pár desítkách metrů čtverečních a byly omezeny i naše cestovatelské plány se odráží i do stylu bydlení.

V roce 2021 se tak setkáváme v domovech s exotickými rostlinami v kamenných květináčích, obrazy s cestovatelskou tématikou a barvami, které připomínají písek nebo moře. Aspoň chvíli si tak můžeme připadat jako na dovolené.

Pracovna!

Do našich domovů se taky vrátily pracovny. Pracovat v ložnici nebo na gauči, když kolem vás pobíhají děti, se nedá donekonečna a soustředit se na takovém místě dá zabrat. Práce z domova nás bude pravděpodobně čekat i v roce 2021, a tak není na co čekat.

Řešením v malých prostorech může být alespoň pracovní stůl, který je součástí skříně. Oblíbeným se také stali tzv. hybridní pokoje. Jde o rozdělování pokojů na zóny pomocí knihovny, paravanu nebo velkých exotických květin. Stačí se inspirovat například na Pinterestu.

Related posts

Jak uspořádat dětský pokoj

no-media.cz

Fotovoltaické systémy zdrojem obnovitelné energie

no-media.cz

Posuvné dveře interiérových skříní: moderní doplněk, bez kterého se neobejdete

no-media.cz