Auto Moto

Znáte výhody repasovaných součástek do auta? Jiné už chtít nebudete

Auto je spotřební věc, i když má vysokou pořizovací cenu. A jako taková se občas porouchá. Obvykle postačí výměna některé ze součástek a auto jezdí jako dříve. Existují součástky, které se musí pravidelně kontrolovat. Patří mezi ně tlumiče do auta, brzdy a jejich součásti, ale také třeba vyvážení kol. V případě, že je nějaká součástka opotřebená, budete ji muset vyměnit.

Cena je důležitý faktor

Z hlediska ceny vyhrává na plné čáře repasovaná součástka. Repas tlumičů či jiných součástí může řidičům ušetřit až polovinu nákladů! To, kolik nakonec ušetříte, může záviset na dané součástce. Obvykle ale platí, že repas je zkrátka a dobře levnější. Takže pokud chcete zaplatit méně zvolíte, součástku opravenou.

Životnost omezená?

Široká veřejnost věří, že repasované součástky nemají takovou kvalitu, jako součástky, které si koupíte úplně nové. Odborníci ale s tímto tvrzením nesouhlasí a uvádí, že kvalita repasovaných součástek je stejná, nebo dokonce ještě větší než u součástek nových. Na výrobu repasů totiž mohla být využita novější technologie. Co se tedy týká faktoru životnosti, jsou na tom nové i repasované součástky stejně.

Životní prostředí

Při výrobě součástek do auta se spotřebovává určité množství energie. Pokud využijeme některý díl opakovaně, je to nejenom ekologické, ale i výhodné pro životní prostředí. Například u repasované převodovky se uvádí, že na její výrobu je potřeba až o 33 % méně energie než při výrobě nového dílu.

Jak je to se záruční lhůtou?

Repasované díly si kupujete do svého vozu s tím, že by měli být minimální záruční lhůtu. Ta činí na našem území 24 měsíců, což je současně stejná záruční lhůta, kterou můžete využít i u úplně nových součástí. Nemusíte se tedy bát, když budete mít problémy s repasovaným dílem, které podléhají reklamaci, můžete je reklamovat stejným způsobem.

Related posts

Dopravní značení si můžete koupit či pronajmout za pár korun

no-media.cz

VW představil novou verzi elektrické buggy

no-media.cz

Co musíte mít na motorce, aby byla zajištěná bezpečná jízda

no-media.cz