Auto Moto

AAA Auto šlape do AI pod vedením Petra Vaněčka

Umělá inteligence může pomoci opravdu v každém oboru a prodej ojetých vozů není výjimkou. Dobrým příkladem toho je společnost AAA Auto, která je s využitím AI daleko před konkurencí. Čím to je?

V AAA Auto je spoluředitel Petr Vaněček. Právě on má na starost oblast technologií, inovací, dat atd. Do své pozice však nastoupil až v únoru letošního roku, takže všechny zásluhy rozhodně nelze přisuzovat jen jemu. AAA Auto se o umělou inteligenci zajímá už od roku 2014. Ano, v době, kdy konkurence investovala do fyzické infrastruktury, si v AAA Auto najímali tým datových analytiků. A vyplatilo se. Nyní v AAA šlapou do AI ve velkém a konkurence může jen závidět.

V AAA Auto se vám v call centru ozve robot

Bezpochyby nejvíce fascinujícím využitím AI je robotický hlas, který společnost používá ve svém zákaznickém centru. Pokud zavoláte, může se vám stát, že budete místo člověka mluvit s uměle vytvořeným hlasem. S největší pravděpodobností to ale nepoznáte. AI agenta vyvinuli ve spolupráci se společností ScaleVoice, která ho nyní nabízí dalším firmám v automobilovém sektoru. Funguje totiž skvěle.

Petr Vaněček říká„Jen určitá část hovorů vedených umělou inteligencí, zhruba do čtyř procent, končí u skutečného operátora.“

AI agent dokonce dokázal zvednout míru konverze poptávek z webu o 7 %. Nyní se implementuje u dalších obchodníků s auty, včetně několika firem v USA.

AI vybere auta k výkupu a napíše jejich popisek

Petr Vaněček popisuje i další případy, ve kterých ve firmě použijí AI místo člověka. Jedním z nich je vůbec výběr aut k výkupu. Na internetu se denně objevuje takové obrovské množství inzerátů, že je pro lidskou sílu nemožné je všechny projít. Software to ale zvládne. Umí vytipovat vhodné nabídky aut k výkupu.

Stejně tak umělá inteligence tvoří popisky k vozidlům. Dokáže to velmi rychle a popisuje je poutavě, umí dobře vyzdvihnout silné stránky daného modelu.

Uvidíme, kam dál Petr Vaněček tento technologický pokrok přivede.

Related posts


Jak se liší cena povinného ručení podle typu vozidla?

svet zeny

Peugeot se zaměřuje na strategické iniciativy

no-media.cz

K opravě klíčů od auta přistupte i u drobného poškození

svet zeny