Reklamní články

Druhotný software je levné a efektivní řešení

Počítače jsou drahé, nicméně ani software, bez kterého se tyto stroje neobejdou, není zrovna nejlevnější. Mnohé programy stojí vyšší jednotky tisíc, často dokonce i více. Kdo nechce za software zbytečně utrácet víc, než musí, měl by hledat levnější možnosti.

Programy zdarma

Spousta placených programů má své bezplatné alternativy. A mnoho uživatelů počítačů je používá. Ne každý software, jenž se dá stáhnout zdarma, je však vhodný pro široké masy. Obvykle se totiž jedná o produkty od malých týmů, případně dokonce jednotlivců. Ti z logiky věci nemají tolik možností jako velcí vývojáři a na výsledcích je to často znát.

Programy zdarma jsou mnohdy velice problematické. Nejenže obsahují obrovské množství chyb, ale zároveň nemívají tak propracované uživatelské rozhraní, jak je dnes běžné u placeného softwaru. Samozřejmě existuje spousta výjimek, ale není to standard.

Cenově dostupné kvalitní programy

Mezi programy, které stojí za to si koupit, patří například i Microsoft Office Mac. Tento kancelářský balíček obsahuje velké množství funkcí, které bezplatné programy zkrátka nabídnout nemohou. Pro mnoho lidí je však problematické, že Office pro MacBook je běžně poměrně drahý. Vysoké ceny u produktů společnosti Microsoft jsou konec konců naprosto běžné.

Naštěstí je reálné je pořídit za násobně nižší cenu. Stačí jen navštívit e-shop, jenž má ve své nabídce druhotný software. Tyto programy pocházejí nejčastěji z dnes již dávno vyřazených počítačů, které obvykle sloužily ve velkých korporacích. Tento druh softwaru, respektive jeho licence, se pak přeprodává dál, díky čemuž stojí výrazně méně. Kdo chce tedy ušetřit na správném místě, měl by nakupovat druhotný software.

Ovšem pozor, ne všechny e-shopy, jež takovou nabídku mají, prodávají skutečně originální programy. Proto je rozumné si před samotnou koupí nejprve o prodejci nastudovat jeho historii, případně se mrknout na recenze uživatelů.

Related posts

Malkia park: Vyrazte za zážitky do zooparku

no-media.cz

Co je to velkoformátový tisk a jaké pro něj připravit rozlišení fotografií 

no-media.cz

O pozůstalostní nemovitost v Mělníku se s vaším dovolením postará vyklízení bytů Mělník

no-media.cz