Reklamní články

Golfový bag – který bude na hřišti pohodlný a zároveň funkční?

Golf je sportem, který si žádá spoustu vybavení. Hole, míčky, rukavice, náhradní oblečení, případně také druhé boty a golfové doplňky. Zdá se vám to příliš? K tomu, aby byl golf zábavným a odpočinkovým sportem však všechno toto vybavení dopomáhá.

Co zařídit před nákupem golfového bagu

Získat základní informace o bagu, ujasnit si priority, co by měl splňovat, to je jasné. Co už ale úplně tak jasné být nemusí a začátečník se této informace nemusel doslechnout je, že dříve, než si koupíte golfový bag, měli byste vlastnit golfové hole. Ke hraní golfu jsou samozřejmě nezbytné a abyste je do něj mohli umístit, musí být bag samozřejmě dlouhý a prostorný. Zároveň vám musí zůstat prostor pro další golfové potřeby.

Cart bags, stand bags, tour bags

Pokud slovům výše nerozumíte, nevadí. S radostí vám je vysvětlíme a doplníme další užitečné informace. Jsou to varianty bagů, ze kterých můžete vybírat. Záleží na tom, jestli vlastníte vozík a bag chcete vozit na něm, jestli jej chcete nosit na zádech, popřípadě hledáte bag, který ochrání před poškozením vaše hráčské potřeby při dlouhých cestách.

Chart bags jsou bagy určené k připevnění na vozík. K tomu, abyste je krátkou vzdálenost mohli také nést a lépe s nimi manipulovat, mají jeden ramenní popruh. Tyto bagy jsou poměrně velké, mají mnoho kapes, do kterých je možné umisťovat různé potřeby ke hře golfu a další doplňky. Je vhodný především pro ty golfisty, kteří vlastní vozík, nechtějí nosit bag na zádech a 100 % své energie věnují odpalům.

Druhou kategorií bagů jsou stand bagy. Ty mívají dva ramenní popruhy, díky kterým je dokážete nést na zádech, jako každý jiný batoh. Jejich ohromnou výhodou je, že k jejich poponášení můžete kromě svého vlastního těla využít také vozík. Pokud tedy například víte, že konkrétní hra bude kratší, dokážete batoh nést. Jakmile se rozhodnete pro celodenní hru, nebude nic jednoduššího, než bag připevnit na vozík a vesele s ním popojíždět po hřišti. U stand bagu se nemusíte bát, že byste jej museli pokládat celý na zem. Náleží k nim dvě nožky sloužící jako opora.

Pokud byste se rozhodli pro koupi stand bagu, rozhodně doporučujeme vyzkoušet ho také se zátěží. Je velmi důležité, aby pro vás byl jednodušší. Zároveň není pravidlem, že když jeden stand bag nevyhovuje jednomu, nebude vyhovovat druhému. Každý člověk má jinou stavbu těla a jiné preference.

Tour bagy, známé také pod názvem staff bagy jsou ze všech nejprostornější, zároveň však také ze všech nejtěžší, jsou určeny k připevnění na vozík. Tour bagy jsou vhodné pro takové hráče, kteří s golfovým vybavením buď často cestují, mají maximální snahu o udržení golfových potřeb ve 100% stavu a zároveň toho potřebují spoustu, nebo pro velmi zkušené hráče, kteří i na domácím hřišti využívají velké množství golfových potřeb. Tour bagy mají velkou spoustu kapes, každá hole má obvykle svou vlastní komoru, díky čemuž se gripy neodírají o ostatní hole. Jedinou nevýhodou tohoto bagu je již zmíněná váha.

Potřebujete poradit?

Pro začátečníky nemusí být výběr bagu jednoduchou záležitostí. Golfový obchod Golfchampion.cz nabízí rozsáhlou škálu golfových potřeb včetně golfových bagů, s jejichž výběrem vám ochotně a rádi poradí.

Co se týká golfových bagů, ty budete moci vybírat od předních značek jako je Titleist, Callaway nebo Mizuno. Kromě pohodlí a ergonomie nabízí také velmi vysokou odolnost. Golf je sport, který klade důraz na eleganci a čistotu. Vyberte si golfový bag, který splní veškeré vaše požadavky a zároveň bude vypadat reprezentativně.

Related posts

Jak pořizovat dobré fotografie telefonem

no-media.cz

Využijte neodolatelnou nabídku na smartphone vivo V40 SE

no-media.cz

Rekvalifikace vám pomůže zvýšit šance na vaši vysněnou práci

no-media.cz