Pro ženy

Jak vybrat kvalitní brašnu do školy? Poradíme, jakých parametrů se držet

I když je do září ještě daleko, možná už začínáte přemýšlet, jak vybrat to nejlepší pro vašeho školáka. Jelikož je na trhu velké množství možností, je dobré se připravit a zajistit, aby se záda vašeho miláčka stále dobře vyvíjela, a to i pod tíhou školních učebnic a velkého množství sešitů.

Aktovka či batoh, to je oč tu běží

Ať už jde o prvňáčka nebo o ostříleného školáka, můžeme stát před otázkou, do jaké varianty investovat. Pravdou je, že je to zcela na vás. Jde totiž zejména o záležitost vkusu a preferencí vašeho dítěte. Přidanou hodnotou aktovky je její přehlednost, na druhou stranu může být  o dost těžší než školní batoh. Batoh disponuje více hlavních komor, je však méně přehledný. Je tedy na vás a vašich dětech, kterou možnost zvolíte.

V hlavní roli záda

Ať už se v otázce batohu či aktovky rozhodnete jakkoliv, hlavním parametrem v této otázce budou popruhy a záda. Ta by totiž měla být ergonomicky tvarovaná a doplněná o adekvátně široké popruhy. Vše by mělo na zádech dokonale sedět. Skvělá je i možnost zapínání v oblasti prsou a beder, aby si dítě nezničilo páteř pod tíhou učebnic.

Bezpečnost především

Při cestě do školy a ze školy jistě oceníte, pokud dítě bude dostatečně vidět. To zaručí reflexní prvky, které by měly být součástí designu aktovek i školních batohů. Ty by měly být nejen na přední straně tašky, ale i na bocích a na popruzích. Viditelnost školáka se díky nim zvětšuje a řidič jej uvidí na vzdálenost 200 metrů, což by mělo zvýšit možnost včasného brždění, a tedy vyhnutí se dítěti.

Kvalita něco stojí

Než vkročíte do obchodu nebo na internetové stránky, je dobré si stanovit částku, kterou jste ochotni na brašnu vydat. Doporučujeme ale příliš nešetřit. Kvalitní batoh je vyroben z odolných materiálů, které při troše dobrého zacházení vydrží více než jeden školní rok. Vaše investice se tak vyplatí a vyhnete se i křivení páteře a dalších nešvarů při koupi nekvalitních batohů.

Ač u dětí je design na prvním místě, my bychom jej měli mít až na tom posledním. Krásný design totiž nezaručuje, že je batoh kvalitně provedený a neublíží dětským zádům. Školní taška by tedy měla nejen udělat radost v očích dítěte, ale i splňovat všechny vaše parametry. Doporučujeme tedy zapátrat a jistě naleznete možnost, která potěší vás i vašeho školáka.

Related posts

Symbol elegance a ženskosti

no-media.cz

Slon jako symbol štěstí a další zajímavosti o suchozemských obrech

no-media.cz

My sázíme stromy, vy můžete přispět maličkostmi!

svet zeny