Bydlení

Jak zastínit balkon nebo terasu?

Bydlení v rodinném domě nebo v panelovém bytě má své výhody a nevýhody. Výhodou bytu je, že máme vše po ruce a není třeba se starat o topení či vodu. Vše je ihned k dispozici. Co je však jedním z velkých benefitů bydlení v rodinném domě, je venkovní posezení. V bytě nám to umožní balkón a lodžie. Pokud je pobyt na nich příjemný.

Stín kdykoli

Balkon nebo terasu využíváme pro chvíli odpočinku, nadýchat se čerstvého vzduchu. Překážkou ve využití této malé oázy může být v létě velké množství slunečních paprsků. V případě, že je balkon otočen na jižní stranu a v letních měsících je již od rána zaplaven sluncem, schováme se raději do stínu. Řešení nabízí balkonová markýza, která náš balkon pohodlně zastíní a opět si můžeme vychutnat benefity, které příjemné venkovní posezení ve stínu nabízí. Pokud máme k dispozici velké terasy a lodžie, získáme tak prostory, které můžeme využít nejen k odpočinku. Nabízí více místa než malý balkon a přímo láká k trávení volného času s přáteli. V tomto případě je možné využít zastínění terasy pro zvýšení pohodlí a komfortu a získání více místa ve stínu.

Skoro neviditelná

V případě markýz se není třeba bát složité montáže. Připevní se přímo na fasádu a není tak třeba stavět žádnou další konstrukci nebo podpůrné sloupy. Jednoduše regulujeme, zda markýzu stáhneme nebo necháme roztaženou. Tím si sami určíme, kdy bude na našem balkonu či terase stín nebo naopak dáme přednost slunečním paprskům. Výhodou markýzy je, že pokud je stažená, je téměř neviditelná. Nijak tedy neruší venkovní vizuální podobu terasy či balkonu. Nemusíme se bát ani případných námitek ze strany sousedů. Pro co nejdelší životnost markýzy se vyplatí opatřit ji větrným čidlem. Na případný vítr zareaguje automatickým zatažením markýzy a předejde tak případným škodám, i když nejsme zrovna doma.

Výhodou markýz je kromě ochrany před sluncem i lehkým deštěm také velký výběr materiálů a barev, takže nejen náš byt, ale i terasu si můžeme upravit podle našich představ.

Related posts

Jak vybrat zásuvky do rodinného domu

no-media.cz

Se správnými okny ušetříte teplo i peníze

no-media.cz

Lze si vzít hypotéku bez našetřených peněz radí Aplikant.cz

no-media.cz