Zajímavosti

Káva je zdravá. Záleží ale na vypitém množství!

O kávě toho bylo řečeno hodně. V dobrém i špatném slova smyslu. Zatímco jedna skupina tvrdí, že neprospívá srdci, druhá, že podporuje hubnutí a bystří mysl. Jak to tedy je?

Zřejmě vám je známo, že kofein obsažený v kávě je skvělou zbraní proti únavě. Proto si spousta lidí bez šálku kávy nedokáže představit začátek dne. Kávu vnímají jako životabudič, který je pořádně nakopne. A mnohdy ne jedna. Čím déle se s kávou budeme probouzet, tím větší množství jí budeme potřebovat. V tomto ohledu je tedy káva návyková. A velké množství kofeinu už škodí. Takže i u kávy platí ano, ale s mírou. A tou je ne více než čtyři šálky kávy denně.

Zdravotní přednosti kávy

Pokud si ji budete dopřávat v rozumné míře, tak vám naopak prospěje. Vědecké výzkumy ukázaly, že umírněná konzumace kávy má řadu zdravotních předností, jak se ostatně dočtete ve článku „Za šálkem pravdy: je káva zdravá“ na e-shopu coffeegarage.cz. Zde třeba stojí, že káva zlepšuje náladu a stimuluje mozek. Proto nám po šálku kávy jde práce od ruky, ta manuální i duševní. Vědci ale jdou ještě dál. Jeden výzkum, ukázal, že jedinci, kteří denně pili ne více než 4 šálky kávy denně, měli nižší riziko úmrtí na srdeční choroby než ti, kteří kávu nepili.

Jaká káva je nejlepší?

Nejlépe voní čerstvě upražená a umletá zrnková káva, jak ostatně potvrdí každý, kdo se kdy přiblížil pražírně. Skutečně není nad vůni čerstvě umleté kávy. Proto pro kvalitní kávu nechoďte do supermarketu, nýbrž do pražírny. Ty dnes působí i online. A před robustou upřednostňujte arabiku, i když obsahuje menší množství kofeinu.

Kde nakoupit

Skvělou kávu nakoupíte například na coffeegarage.cz. To je pražírna kávy v Táboře a e-shop v jednom. V nabídce je jak stoprocentní arabika, směsi s robustou (v plechovkách, sáčcích), Cascara a nápaditá dárková káva – káva Maryša, pro dámy i motoristy. Pokud tedy přemýšlíte o dárku pro kafaře, volba je jasná, nemyslíte?

Related posts

Společenské hry

svet zeny

Hledáte jednoduchý, ale originální dárek pro své známé?

svet zeny

Jak si správně vybrat golfové rukavice a proč jsou důležité?

svet zeny