Pro muže

Kreatin patří mezi nejsilnější legální suplementy. Proč ho musíte zkusit?

Milujete silové cvičení a nedokážete si bez něj představit život? Máte rádi pravidelné sledování progresu, ten skvělý fyzický pocit, lepší imunitu, větší sílu i sebevědomí? Pak rozhodně musíte myslet i na vhodnou stravu a samozřejmě i doplňky. Proč si nesmíte nechat ujít kreatin?

Absolutně bezpečná a prozkoumaná látka

Kreatin je naprosto přirozená látka, kterou v malém množství přijímáme v červeném mase či rybách. Ne všichni z nás jí tyto potraviny několikrát denně (což vám ani nedoporučujeme), takže přece jen existuje prostor pro zlepšení. To platí hlavně pro vegany a lidi preferující přísné diety.

Pokud tedy aktivně sportujete, rozhodně se vám hodí přijímat kreatin v podobě doplňků stravy. Ty v současnosti patří mezi zdaleka nejprozkoumanější a nejbezpečnější legální suplementy na celosvětovém trhu.

Obecně se udává, že ideální dávka kreatinu se pohybuje okolo 5 gramů denně. Záleží však na vaší hmotnosti a cílech.

Bez přehánění se dá říct, že se jedná o nejuznávanější doplněk stravy mezi kulturisty, vzpěrači a dalšími vyznavači síly.

Jak kreatin funguje?

Kreatin se ihned po svém vstřebání do organismu dostává do našich svalových buněk. Těm následně poskytuje energii pro práci. Větší množství energie se logicky projeví ve vyšší síle, svalové výdrži a tvrdším tréninku. Díky tomu urychlíte svou cestu k cíli.

Svalová síla není to jediné, co získáte při užívání kreatinu. Tato látka prokazatelně:

  • zvyšuje množství energie ve svalech,
  • chrání vaše svaly před rozkladem (trénink i dieta jsou opravdu silné katabolické procesy),
  • urychluje regeneraci svalové hmoty,
  • chrání mozek před neurodegenerativním onemocněním,
  • zlepšuje funkci mozku,
  • pomáhá produkovat dopamin (čímž zlepšuje vaši náladu a motivaci ke cvičení),
  • a pomáhá v řadě dalších ohledů.

Ověřený kreatin monohydrát

Při projíždění e-shopů objevíte spoustu různých forem kreatinu. Nejuznávanější, nejprozkoumanější a nejlevnější (zde paradoxně nízká cena znamená vysokou kvalitu) z nich je samozřejmě kreatin monohydrát. Ten je jednoduchý, snadno stravitelný a nezpůsobuje trávicí potíže.

Tady vás ovšem musíme varovat – kupujte si jen kreatin od ověřených a certifikovaných výrobců. Na trhu je totiž řada „šmejdů“, kteří prodávají nečisté produkty o pochybné kvalitě…

Super (a hlavně ověřený) kreatin najdete třeba na webových stránkách jednoho z největších českých obchodů se sportovní výživou – Ronnie CZ. Stačí si rozkliknout některý z výše vložených odkazů. Ihned si můžete vybrat z desítek poctivých kreatinů a budete mít jistotu, že jste zvolili dobře.

Mrkněte se třeba na výrobky od firem Survival, Extrifit, Czech Virus, Reflex Nutrition nebo Prom-In.

Related posts

Jules Verne

no-media.cz

My sázíme stromy, vy můžete přispět maličkostmi!

svet zeny

Sedm mýtů o ovulaci, kterým jste pravděpodobně věřili

no-media.cz