Finance

Nad půjčkou přemýšlejte

Nápad, že by bylo dobré vzít si půjčku, může mít každý. Na tom není vůbec nic neobvyklého. Ovšem každý by měl při podobných úvahách hlavně přemýšlet. A to proto, že půjčka je finanční závazek, kterému bude ve sjednané lhůtě zapotřebí dostát, tedy vše i s úroky vrátit. A člověk by tak neměl jednat v duchu ‚po nás potopa‘. Protože by se mu to v budoucnu, tu více a tu méně vzdáleném, zaručeně vymstilo.

V této situaci je tak nejprve záhodno položit si otázku, zda je člověku půjčky skutečně zapotřebí, nedá-li se to vyřešit i jinak, třeba dočasným omezením vlastní spotřeby.

A pokud ne?

Pak je třeba najít ten nejvýhodnější finanční produkt. Protože ani půjčky nejsou jedna jako druhá, každá má své výhody i nevýhody. A správnou volbou si tak lze dost polepšit ve srovnání s volbou neideální.

Vezměte si třeba takové nebankovní americké hypotéky. Ty jsou v mnoha ohledech vlastně tím nejlepším z toho, co si jenom člověk dokáže představit. Zejména pokud je tento tedy v nesnázích.

Za možnost získat tuto půjčku je nezbytné dát do zástavy nějakou vlastní nemovitost. Což by mohlo do jisté míry i odrazovat, jenže je to ve skutečnosti naopak výhoda. Protože se díky této záruce už nikdo moc nešťourá v žadatelových finančních poměrech a tento ji tak získá i tehdy, když má relativně nízké doložitelné příjmy, nevalné daňové přiznání nebo dokonce nějaký ten bezvýznamnější záznam v registrech dlužníků. Což by mohl být u většiny ostatních půjček neřešitelný problém, jenž by zmařil veškeré naděje.

Dá se tu zažádat velice snadno, formou jednoduchého formuláře na webu a e-mailu, se žadatelem tu zástupce poskytovatele projedná vše až do posledního detailu, pak se bez zbytečného papírování podepíše smlouva a na následné převedení peněz na žadatelův účet se rovněž nemusí nijak dlouho čekat.

A pak má dotyčný peníze, jež může používat dle svého uvážení. A musí-li se o něco starat, pak jen o to, aby vše splatil. Tak, jak bylo dohodnuto, nebo klidně i předčasně, a to bez sankcí.Nejsou tu žádné záludnosti ve smlouvě, úroky jsou příznivé. A i když vám není u produktu americká hypotéka kalkulačka k dispozici, jistě si hravě spočítáte, že se to vyplatí.

Related posts

Jaká pojištění by měl mít každý občan? A která pojištění jsou povinná i ze zákona

PH

Nevíte, co s úsporami? Investujte do nemovitostí

no-media.cz

Nejpopulárnější online profese

svet zeny