Zdraví

Nechce se vám ven? Zasportujte si v pohodlí svého obýváku

Ne každému se chce vyjít do únorového nečasu. Pokud se chcete zapotit a přitom neopustit pohodlí svého domova, poradíme vám, jaký sport zvolit i uprostřed obývacího pokoje.

Zaběhejte si

Ne vždy je vhodné počasí na vyběhnutí. Pokud se vám nechce oblékat do vrstev nebo čelit jarnímu dešti, není nic lepšího než zapnout běžecký pás. Společnost vám může dělat oblíbená hudba či filmy a seriály. Můžete tak zkouknout novou řadu oblíbeného sitcomu zcela bez výčitek.

Protáhněte se při józe

Jóga není jen skvělý prostředek k protažení, ale i opravdu dynamické cvičení, které dá velmi zabrat. Skvělé na tom je, že jediné, co k tomu do začátku potřebujete, je pohodlná podložka na cvičení. Tu pak můžete využít i k jiným sportům, jako je např. pilates nebo aerobik.

Rozpohybujte se na rotopedu

Rotoped patří mezi nejvyužívanější cvičební pomůcky z domácí sportovní výbavy. Můžete na něm jezdit za jakéhokoliv počasí a zvládnout různé typy náročnosti. Z pohodlí domova vyjedete na několika kilometrový výlet nebo pokoříte nějakou z etap Tour de France.

Zkuste moderní BOSU

Pokud chcete zpevnit celé tělo, BOSU je ideální varianta. Stačí si obstarat nafukovací kupoli, na které cvičíte podle speciálně navržených cviků. Ty můžete v dnešní době najít na internetu a cvičit pomocí výukových videí.

Zapoťte se u kettlebell

Kettlebell je železné závaží podobné čince, jen je ve tvaru zploštělé koule s uchem pro snadné zacházení. I zde jsou k této cvičební pomůcce speciálně navrhnuté cviky, které ale můžete cvičit z pohodlí domova. Cvičení s kettlebellem už dávno není jen doménou mužů, takže posílit své tělo a kardiovaskulární systém mohou i zástupkyně něžného pohlaví.

Některé dny jednoduše nejsou vhodné pro cvičení, ať venku svítí slunce nebo prší. Nalaďte se na své tělo a dopřejte mu i adekvátní odpočinek.

Related posts

Co obnáší práce chirurga

no-media.cz

Legalizace CBD v EU a ve světě

no-media.cz

Jak může pomoci workshop zaměřený na metodu TRE

no-media.cz