Zdraví

S vůní kokosu

Zdá se, že výrobci surovin reagují na poptávku a snaží se pro své zákazníky dodat na trh dostatek surovin, aby si každý mohl vybrat přesně to, co bude potřebovat. Díky tomu se poslední dobou setkáváme i s různými ořechovými moukami, které jsou zdravější verzí na pečení i běžné užívání. Navíc jsou skutečně bezlepkové, což potěší všechny, kdo trpí alergií na lepek. Poté i oni si mohou dopřát úžasné cukroví, lívanečky a mnohé další dobroty. Některé z nich budou vonět dokonce po kokosu, což je velmi příjemná vůně, která ráda polechtá chuťové buňky.

Čerstvá kokosová dužina

V podstatě právě ona může za to, že máme k dispozici strouhaný kokos, chutné chipsy nebo nás potěší kokosová mouka. Čerstvá dužina se musí nejprve vysušit, poté se buď hrubě naseká, nastrouhá nebo najemno semele. Již teď je patrné, že tato hmota neobsahuje žádný lepek a skutečně ji mohou konzumovat lidé s celiakií nebo i zvýšenou citlivostí na lepek. Nicméně sladké pečení je také chutné a rychlé. Může se dokonce použít v kombinaci i s jinou ořechovou moukou, což rozhodně dezertům chuti neubere. Dokonce i kdo zápasí s redukcí svých kilogramů, si může dopřát chutný zákusek. Pokud bude ještě navíc sladit jiným sladidlem, než bude bílý cukr. 

Mouka, která je zdravá

Snad každý produkt, kde se na výrobu použije kokos je zdrojem zdravých látek. Asi nejvíce potěší obsah vyšší vlákniny, ale samozřejmě obsahuje minerální látky a vitamíny. Navíc kokosová mouka je zdravější a také přirozeně dietnější alternativou běžné pšeničné mouky. Při smažení nebo pečení krásně provoní byt kokosovým nádechem a naláká více strávníků. Samozřejmě do přípravy můžeme zapojit i další kokosové produkty jako je mléko, kokosový cukr nebo kokosové máslo, které se může použít na výrobu zdravého krému. Možností je skutečně mnoho a v podstatě ve zdravých variantách. Kokos jako takový je skutečně univerzální surovinou, která má všestranné využití a to nejen v kuchyni.

Fittipy – zdravý životní styl

Related posts

Rakytník jako silnější zdroj vitamínu C. Pijte ho v podobě sirupu

no-media.cz

Jak si poradit se stresem

no-media.cz

Kratom: rostlina, o které všichni mluví

svet zeny