Zajímavosti

Společenské hry

Společenské hry jsou sázkou na jistotu když – vás zastihne špatné počasí a chcete děti zabavit i jinak, než nad obrazovkami mobilů nebo počítače. Společenské hry jsou skvělým plánem na večer s přáteli, můžete konverzaci o běžných starostech proložit soutěžním kvízem, hrou na postřeh nebo poměřit kapacitu paměti. Hry s sebou můžete vzít na dovolenou a využít volný čas pro společné aktivity. I když si myslíte, že hry nejsou nic pro vás a vlastně jste naposledy kdysi dávno hráli jen „Člověče, nezlob se“, mohli byste věnovat pozornost několika novinkám, protože společenské hry v moderním pojetí nabízí atraktivní zábavu všem věkovým kategoriím i …povahám!

Veselá zábava pro celou rodinu

Nejlepší věci jsou ty jednoduché a vlastně na podobném principu stojí hned první představovaná hra – U zubaře. Nemusíte číst složitá pravidla, řídit se dlouhým postupem. Tahle hra je dynamická, rychlá a nakažlivě zábavná. Výhodou je, že nemusíte ani nic číst nebo počítat, takže si na „zubaře“ s vámi může zahrát i nejmladší člen rodiny.

Napínavá hra vám do života přivede krokodýla, krásně zpracovanou plastovou hračku. Jenže ouha, krokodýl potřebuje ošetřit bolavý zub. Troufnete si strčit prst do jeho otevřené tlamy a postupně zkoušet, který zoubek je ten špatný? Pekelně se soustřeďte, zdánlivě jednoduchý úkol je dost nebezpečný. Jakmile se dotknete bolavého zubu, krokodýl stiskne tlamu. Přece nechcete o prst přijít! Jako zubař musíte prokázat maximální postřeh a pozornost!

Hra na krokodýlího zubaře rapidně zlepší váš postřeh, a i další hra pracuje s podobným principem. Ale pozor, zde se navíc „procvičuje“ i rychlé počítání! Zábavná společenská hra s hracími kostkami POP IT zažene starosti, nastartuje adrenalin a do soutěžního klání přivede celou rodinu! Hoďte kostkou, a co nejrychleji zmáčkněte volné bubliny na hrací desce. Hraje se na sety, po 60ti obsazených bublinkách můžete zamáčknout velkou bublinu jako symbol ukončeného mezikola. Vyhrává ten, kdo obsadí jako první tři hlavní velké bublinky! Hra počítá s rychlostí, s rozhodováním a také hledáním kombinací.

Hry pro nejmenší

Házení kostkou a počítání nemusí být pro nejmenší členy rodiny ještě tou pravou zábavou, a přesto je bude určitě lákat možnost zamačkat barevné silikonové bublinky. POP IT desková hra je uzpůsobená i pro snadnější použití. Hraním si s deskou dítě nic neztratí na uspokojivém zvuku zamáčknuté bubliny, navíc uspořádáním dílků rozvíjí přesnost v koordinaci očí a rukou, stimuluje kreativitu a učí se logickému myšlení. Děti se při hře učí bezpečně rozpoznávat barvy a tvary, zároveň jim hračka pomáhá zklidnit emoce a zmírnit stres. Desková hra POP IT může být skvělou pomůckou i pro děti s ADHD, autismem nebo vysokou úzkostností.

Logická hra, která se neomrzí

Deskové hry nemusí přinášet jen napětí a povzbuzovat v soutěživosti. Dobré hry vás naučí něco navíc, dovolí vám zahnat stres a úzkosti, naučí vás soustředit se na jednu věc, podpoří logické myšlení nebo i paměť. Puzzle Magic je právě taková důmyslná hra.

Relativně jednoduché zadání vám dá za úkol posouváním sloupců barevných kuliček dostat k sobě dva či více míčků stejné barvy. Jakmile se vám podaří spojit stejné barvy, kuličky přejdou do vašeho zásobníku. Stejnobarevné sady 3 míčků jednoznačně určí vítěze. Hru můžete hrát s malými dětmi, ale i s puberťáky nebo dospělými členy rodiny. Vaše uvažování a kombinační schopnosti můžete poměřit s kýmkoliv!

Učení může být hra!

Zajímají vás alternativní způsoby učení? Hledáte atraktivní hry, které zefektivní proces učení, podpoří jemnou motoriku, pracují s fantazií a vedou děti k samostatnosti? Edukativní dřevěná skládačka ladí s Montessori metodou, spojuje hru a učení. Děti porovnávají jednotlivé prvky, učí se rozlišovat tvary, velikosti i množství, a přitom jim pod rukama vyrůstá malé výtvarné dílo!

Až 155 dřevěných barevných dílků, 6 různých tvarů a barev může vaše dítě přeměnit podle vzorových karet, může však rozvíjet i kreativní myšlení a skládačku používat podle své fantazie.

Zábavná logická hra „Rubikův závod“ je hrou spíš na odreagování, ale i tak najde své příznivce. Ve dvojici budete řešit hlavolam, můžete spolupracovat, ale můžete se i proti sobě utkat v totožném zadání. Logické myšlení, kombinatorika, jemná motorika, paměť – to vše vám pomůže vyhrát v několika minutém intenzivním klání!

Jak vidíte, společenské hry nejsou už dávno jen házením kostkou a postupem figurky po předem dané trase. Hry vám mohou otevřít svět kreativního tvoření a skládání tvarů a barev do nových obrazců. Společenské hry vás mohou pobavit a nechají poměřit síly s dětmi i mezi sebou. Deskové hry vám mohou pomoci uvolnit stres, odreagovat se a třeba se i něco naučit. Hry jsou pro děti nejdůležitějším a nejefektivnějším zdrojem učení. Pokud hledáte, jak obnovit domácí zásobu, vybírejte ze zaručených tipů a pokud hledáte originální dárek, ani tímto výběrem neuděláte chybu! Naopak!

Related posts

Co dokáže správně zvolená marketingová agentura?

svet zeny

Hledáte jednoduchý, ale originální dárek pro své známé?

svet zeny

Platební terminál Dotypay vám pomůže zvýšit obrat i o 27 %

no-media.cz