Druhy:
- Arctoryx collaris — jezevec prasečí (se šesti poddruhy)
- Meles anakuma — japonský jezevec
- Meles leucurus — asijský jezevec (se šesti poddruhy)
- Meles meles — evropský (nebo euroasijský) jezevec (s osmi poddruhy)
- Mellivora capensis — jezevec medový (s 12 poddruhy)
- Taxidea taxus — americký jezevec (s pěti poddruhy)
Velikost
Jezevci mohou dorůst od hlavy k ocasu do délky 20 až 34 palců (51 až 86 centimetrů). Ocas přidává dalších 4 až 6 palců (10 až 15 cm) k jeho délce. Jezevci váží 9 až 39 liber (4 až 18 kilogramů).
Místo výskytu
Jezevci preferují suché, otevřené pastviny, i když jsou velmi přizpůsobiví. Někteří také žijí v lesích, lomech, živých plotech, mořských útesech a vřesovištích. Američtí jezevci se obvykle vyskytují v oblasti Great Plains v Severní Americe.
Podle webu Animal Diversity Web (ADW) na University of Michigan je lze nalézt také na západě Spojených států, centrálních západních kanadských provinciích a v horských oblastech Mexika.
Med jezevci se nacházejí v jižní Africe; jezevci žijí především v jihovýchodní Asii, Indii a na Sumatře. Asijský jezevec se rozšiřuje přes Rusko a do Číny a východní Evropy. Evropský nebo euroasijský jezevec se podle ADW rozkládá od Irska a Španělska až po východní Rusko, Čínu a Japonsko.
Jezevci se ve velkém množství vyskytují také ve Spojeném království. Vládní úředníci podnikli kroky k „vybití“ populace, aby zabránili šíření tuberkulózy z jezevců na dobytek.
Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.
Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.
Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti, na co je člověku dobrá intuice nebo o tom jakou gravitaci má naše země a co vše zkoumá astrologie a zda je to věda či ne.