Pro muže

Ayahuasca jako posvátný nápoj jihoamerickým šamanů

Ayahuasca je posvátný nápoj, který má dlouhou historii rituálního užívání mezi domorodými skupinami v horní Amazonii. Vyrábí se ze stonku liány ayahuasky (Banisteriopsis caapi, v kečuánštině „liána předků“) a listů chacruna (Psychotria viridis) nebo chagropanga (Diplopterys cabrerana).

Ayahuasca je spojována s léčením při kolektivních obřadech a v intimnějších souvislostech, obvykle pod vedením specialistů zvaných ayahuasqueros. Tradičně se ayahuasca používala také ve válečnictví, při věštění, pro uměleckou inspiraci a jako hlavní téma kulturních vyprávění.

V léčitelství k jejímu využití patří identifikace původu nemoci, šamanské cesty za účelem obnovení ztráty duše, extrakce patogenních objektů a šamanské boje s oživenými původci nemoci.

Obecně se ayahuasca používá jako nástroj k získání přístupu k informacím pocházejícím z neviditelných sfér i ze sociálního a přírodního prostředí.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení střelce nebo o znamení štíra.

Related posts

Hodina v oblacích navždy ve vzpomínkách

no-media.cz

Nejpopulárnější online profese

svet zeny

Proč je žádaný TypeScript Developer?

svet zeny