Finance

Kde nakoupíte investiční zlato za opravdu příjemné ceny?

Jste jedním ze zodpovědných jedinců, kteří nezapomínají chránit své finance před inflací a výkyvy trhu? V tom případě nesmíte zapomínat na zlato. Tato složka investičního portfolia se totiž stará o celkové zvýšení bezpečnosti vašich investic. Jak je to možné a jak dlouhodobě ušetříte?

Stabilita především

V průběhu let se ekonomická situace naší země i celého světa těší jak z růstu, tak i recesí. Klasické akcie, ETF a další složky portfolia jsou velmi náchylné k jakékoliv místní i světové katastrofě. Přijde-li válka, pandemie, krach banky, splasknutí jakékoliv bubliny nebo podobně, letí tyto instrumenty strmě dolů.

Investiční zlato se v dobách krizí chová přesně opačně. Zatímco ostatní příležitosti ztrácí na hodnotě, tento drahý kov naopak rychle roste. Přesně proto se jedná o ideální ochranu před nepřízní osudu. Během ekonomického rozkvětu si zlato drží příjemnou schopnost lehce překonávat inflaci. Nevěříte? Podívejte se na dostupné grafy a ihned se přesvědčíte sami.

Dozvíte se z nich, že za posledních 18 let zvýšilo zlato svou cenu o 394 %. Jen v posledním roce narostlo o 17,2 %. Dokonce tak překonalo i neuvěřitelně silnou inflaci, s níž jsme se museli potýkat.

Nakupujte levně

V naší malé zemi bohužel existují velmi velké výkyvy v cenách totožných zlatých produktů. Stejně těžký, ryzí i certifikovaný slitek někde pořídíte až o 10 % levněji, jinde zase dráže. Plánujete-li pravidelné přikupování po dobu několika desítek let, dočkáte se rozdílu v řádech stovek tisíc korun.

V tomto ohledu je dobré zmínit třeba oblíbený e-shop Zlatovna (jeho webovky najdete pod výše vloženým odkazem), který distribuuje především švýcarské zlaté slitky s hologramem dokazujícím jejich pravost. Tato forma zlata je u nás obecně uznávaná a těší se velmi rychlé likviditě.

Related posts

Co je to blockchain?

svet zeny

Lze si vzít hypotéku bez našetřených peněz radí Aplikant.cz

no-media.cz

Proč je žádaný TypeScript Developer?

svet zeny