Pro ženy

Parfémy a celebrity: jak vonět jako hollywoodská hvězda?

Každá žena chce vonět božsky. Hledání té správné vůně však může být stejně nepolapitelné jako hledání dokonalého prince na bílém koni. Ano, v moři je spousta ryb. A jistě, je snadné vyhnout se levnějším a méně žádoucím variantám. Ale i když se omezíte na špičkové zboží, výběr vůní je ohromující.

Nakupování parfému nebo kolínské vody navíc komplikuje fakt, že čichový systém se rychle zahltí. Po třech nebo čtyřech vůních je vaše schopnost rozlišovat mezi vůněmi pravděpodobně v háji. A protože vůni musíte bezpodmínečně vyzkoušet na vlastní kůži (s kůží každého člověka reaguje jinak), pravděpodobně vám také došla místa, kam se můžete nastříkat!

Paměť a vůně:

Zatímco kolínské vody a parfémy jsou známé tím, že poskytují vůni, lahvičky parfémů jsou již dlouho vyhledávané pro svůj design hodný vystavení.

Náš čich je hluboce propojen s naší schopností paměti. Francouzský spisovatel Marcel Proust podrobně popsal, jak vůně z dětství může vyvolat intenzivní a mimovolnou grafickou vzpomínku na určitou událost a emocionální stav.

Dává tedy smysl, že nás přitahují vůně, které jsou nějakým způsobem spojeny s pozitivními vzpomínkami, byť abstraktními. Typy vůní, které každého z nás přitahují, se dělí na jeden ze dvou táborů: světlé a temné. Pokud chcete nakoupit parfémy za výhodné ceny, doporučujeme nakoupit v akcích jako je Notino slevy nebo Elnino slevy.

Lehčí dotek vůně

Jak už název napovídá, lehké vůně jsou květinové, ozónové a svěží. Navozují pocit čistoty a mládí, voní po prádle sušeném na šňůře a čerstvém porostu, po čerstvě nařezaném dřevě, jarním dešti a novorozených dětech.

I ve sterilním prostředí, které ztělesňuje většina moderních domácností a kanceláří, existuje touha po vůni, která by znamenala „čistota“, ale přesto by našemu anonymnímu okolí dodala jemné teplo. Lehčí vůně plní tento úkol s jemností a stylem. Jejich nositelé jsou živí a hraví, přesto se neberou příliš vážně.

Ale i když jsou tyto slevové značkové vůně lehké, nemusí být nutně nekomplexní: Kytice může být směsí mnoha květinových vůní s příměsí ovoce, citrusů, vody nebo „zelených“ tónů, jako je tráva a byliny, které se na každé nositelce rozvinou jinak.

Trochu temnější

Na opačném konci glóbu se nacházejí temné vůně. Tmavé vůně nejsou přirozenou volbou většiny dívek: Jsou drsné, houževnaté, špinavé a plné hloubky. Voní po starých knihách, po opotřebované kůži, mokré zemi a tlejícím dřevě.

Původním účelem všech vůní bylo samozřejmě zabránit tomu, abychom páchli v dobách, kdy se lidé nemohli denně koupat; odtud název „toaletní voda“ nebo eau de toilette. Vybíraly se ingredience, které signalizovaly svěžest, jako citron, levandule a růže; ingredience, které si spojujeme s lehčími vůněmi. Lidé však brzy začali používat vůni i jinak než jako obyčejný deodorant, a v tom spočívá původ tmavších vůní.

Ve Francii 18. století začali parfuméři přidávat do květinových vůní extrémně zředěné exkrementy, aby vytvořili hloubku a komplexnost. V dnešní době je ekvivalentní složkou pižmo, které dodá každé vůni živočišný nádech.

Původní parfumér samozřejmě tyto složky používá s umem. Přidáním pižma do květinových a ovocných vůní vznikne nechutně sladká vůně, která je zároveň mdlá a luxusní. Temné vůně vypovídají o ženě, která je sexuální, sebevědomá, tajemná a vášnivá.

Podpisové vůně:

Ať už tíhnete k tmavým nebo světlým parfémům či kolínským vodám, v určitém okamžiku si najdete takovou, kterou budete zbožňovat. Pak se nevyhnutelně nabízí otázka, zda je tato vůně láskou na celý život, nebo jen přelétavým úletem.

TIP: Pokud chcete dobře vonět pro své okolí ale i moderně vypadat, vyzkoušejte aktuální Zalando Lounge slevový kupon a dopřejte si kvalitní oblečení za skvělé ceny.

S přijetím charakteristické vůně je však spojen jeden z úskalí: Na jedné straně zanecháte v podvědomí lidí určitý otisk. S touto vůní budete navždy spojováni a stane se součástí vaší osobnosti, součástí vaší identity – stejně jako barva vašich očí nebo zvuk vašeho smíchu.

Na druhou stranu, čím déle budete vůni nosit, tím méně ji budete schopni sami rozpoznat. Sami si nebudete užívat závan vůně, který muž ucítí, když vás políbí na zátylek. Budete se také muset stát profesionálem v tom, kolik vůně aplikujete. Ty příšerné dámy, které používají příliš mnoho parfému, pravděpodobně necítí, že to přehnaly!

Já sama jsem velkou fanynkou podpisové vůně. Už více než 15 let používám stejnou vůni, a i když jsem měla občas románek s jinou vůní, vždy jsem se vrátila ke své spolehlivé signature vůni. A návrat byl jako opětovné setkání se starým milencem; je tu pocit důvěrné známosti a posílení hluboce zakořeněné identity.

Related posts

Šití je nádherný koníček. Jak si zorganizovat prostor?

no-media.cz

Minerální šperky

no-media.cz

Proč je žádaný TypeScript Developer?

svet zeny