Zprávy

Praha se stala centrem světové diskuze o budoucnosti letectví

Do Prahy se v minulých dnech sjeli stovky odborníků na vojenské letectví z celého světa. V České metropoli se konala prestižní konference Future Air Force Conference. Mezi účastníky byli velitelé vzdušných sil, letečtí inženýři i klíčoví hráči obranného průmyslu.

Význam investic do obrany je podle prezidenta klíčový

Ve svém úvodním projevu zdůraznil prezident České republiky Petr Pavel význam investic do obrany a bezpečnosti Česka. Podle něj je naše země schopna nabídnout špičkové technologie v oblasti obrany, kam patří například digitální systémy, umělá inteligence nebo kybernetická bezpečnost. „Vývoj a inovace v obranném průmyslu jsou nezbytné pro udržení technologické výhody nejen pro bezpečnost současnou, ale především tu budoucí,“ zdůraznil prezident Pavel.

Český letecký průmysl jako tahoun inovací

Velitel Vzdušných sil Armády České republiky, generál Petr Čepelka, poukázal na důležitost výcviku pilotů, zejména s ohledem na nedávno uzavřenou smlouvu na pořízení letounů F-35. „Cílem tohoto setkání je řešit bezprostřední výzvy, kterým čelí letecká komunita,“ uvedl.

Jiří Podpěra, prezident skupiny OMNIPOL, zdůraznil význam českého leteckého průmyslu pro globální bezpečnost. „Jsme hrdí na to, že se naše skupina mohla stát významným partnerem této konference. Prezentujeme vyspělost českého leteckého průmyslu a naše nejmodernější letouny L 410 NG a L-39 NG,“ řekl Podpěra.

Konference Future Air Force Conference se stala významnou platformou pro výměnu zkušeností a nápadů mezi odborníky z celého světa. Účastníci včetně např. bývalého vrchního velitele spojeneckých sil pro transformaci v NATO, generála Phillipa Lavigne, či náčelníka generálního štábu Armády České republiky generálporučíka Karla Řehky diskutovali o aktuálních trendech v oblasti vojenského letectví, včetně umělé inteligence, autonomních systémů a kybernetické bezpečnosti.

Related posts

Evropské špinavé peníze

no-media.cz

Runy: Hluboké kořeny v severské tradici

no-media.cz

Energetické dilema datových center v éře umělé inteligence: Hledání rovnováhy mezi digitální revolucí a udržitelností

svet zeny