Bydlení

Proč je střecha pro zahradní posezení tak důležitá?

Zahradu lze použít nejen pro pěstování prakticky čehokoliv, ale jedná se i o dobré místo, kde si zřídit venkovní posezení. A nemusí se jednat o nic drahého. Jediné, na čem by se nemělo za všech okolností šetřit, je zastřešení. To je velmi důležité.

Terasa bez střechy je poloviční

Zastřešení terasy není radno podceňovat. Bez něj na nás totiž bude během deštivých dní pršet, a když bude hezky, tak nás naopak budou otravovat sluneční paprsky. Není však dobré použít pro zastřešení cokoliv, co nás zrovna napadne.

Vyloženě laciná řešení typu nepromokavá plachta nejsou zrovna trvanlivá. Ani sebelepší plachta toho totiž mnoho nevydrží, což by znamenalo neustálé výměny. Mnohem výhodnější je investice třeba do pergoly. Jedná se o klasickou zahradní konstrukci, kterou měli v oblibě již mnohé starověké kultury.

Dřevo, nebo hliník?

Odjakživa se pergoly vyráběly ze dřeva, nicméně v posledních letech se staly oblíbené i hliníkové variace. Ty jsou zajímavé hlavně pro svou vysokou odolnost. Navíc jsou i bezúdržbové, takže po jejich sestavení už není potřeba se o ně dál starat. Ne každý je však s nimi spokojen. Problém pro někoho může být kovový vzhled, který se do rustikálnějších zahrádek přeci jen moc nehodí.

Tam naopak lépe vyniknout dřevěné pergoly, které mimo jiné zapadnou prakticky kamkoliv. I tento druh zastřešení se může pyšnit vysokou houževností, avšak tu je potřeba podpořit aplikací ochranných olejů. Bez toho by dřevěné pergoly začaly rychle ztrácet na kvalitě. Totéž samozřejmě platí třeba i o moderních plotech dřevěných.

Kdo chce trochu ušetřit, může si pergolu sestavit doma pouze vlastními silami. Nejedná se o nic extra náročného. Tyto konstrukce se totiž už dávno vyrábí jako stavebnice, jejichž montáž je relativně snadná. Stačí si jen předem připravit vhodné nářadí.

Related posts

Elektrikář Praha 6 aneb nevíte si rady s elektroinstalací?

no-media.cz

Mezinárodní veletrh FOR ARCH představí i novinky SAPELI

no-media.cz

Znáte nejnovější trendy v zařizování domácnosti?

no-media.cz