Pro ženy

Šaty pro plus size ženy aneb nebojte se módy

Stále více výrobců oblečení si konečně uvědomuje, že ne všechny ženy nosí velikost XS. Dnes už není problém sehnat krásné oblečení, které vám opravdu sedne, i ve větších velikostech. Kromě toho existují i speciální obchody zaměřené na plus size módu. Rozhodně tedy není třeba se jakkoliv omezovat. Stačí si uvědomit, co vám lichotí a v čem se cítíte opravdu dobře.

Šaty jsou jedním z nejuniverzálnějších kousků, který vám pomůže vypadat stylově prakticky okamžitě. Stačí vybrat ty správné – formální nebo jednoduché na každodenní nošení a také ve správném střihu. Jaké šaty plus size dámám lichotí?

Volte midi délku šatů

Midi šaty vám pomohou vytvořit krásnou siluetu postavy. Délka sahá asi do poloviny holeně, což je lichotivé, univerzální a praktické. Hledejte šaty se zavinovacím designem nebo s přirozeným zvýrazněním pasu.

Délku šatů vyvažte výstřihem do V. Na rozdíl od slečen, co nosí velikost XS, si můžete dovolit přitáhnout pozornost k horní polovině těla. Neváhejte upozornit na své přednosti.

Vyberte si šaty podle typu postavy

Každá postava je trochu jiná, a ani to, že máte plus size velikost, neznamená, že vám sedne univerzálně jakýkoliv kousek. Inspirujte se podle tvaru vaší postavy:

  • Hruška: Zvýrazněte horní část postavy, abyste vyvážili nepoměr. Zajímavé střihy nebo barevné detaily by měly být právě v horní části.
  • Jablko: Postarejte se o zvýraznění pasu. Vynikající jsou šaty s páskem nebo lehkým přepásáním. Noste spíše dlouhé kalhoty a sukně, co vytvoří dojem dlouhých nohou. Stejný efekt mají i kalhoty a boty ve stejné barvě.
  • Přesýpací hodiny: Určitě upozorněte na pas, máte krásnou ženskou postavu, tak ji jen podtrhněte.
  • Obdélník: Křivky vám dodá oblečení asymetrického střihu. Experimentujte se vzory a texturami.
  • Obrácený trojúhelník: Upoutejte pozornost spíše k nohám a bokům, ať vyvážíte nepoměr. Pro horní část těla volte světlé barvy.

Experimentujte, buďte odvážné a choďte nakupovat tam, kde vám rozumí. Na plus size módu se zaměřuje například e-shop Lasilueta.cz, který má opravdu krásný výběr šatů.

Related posts

Co si vzít v létě do kanceláře? Trocha inspirace

no-media.cz

Jsem vegan

no-media.cz

Co potřebuje žena ve vztahu?

no-media.cz