Auto Moto

Shánění náhradních dílů na Zetor nemusí být těžké. Jak na to?

Brněnská automobilka Zetor je tu s námi již od roku 1946. V dnešní době zaměstnává několik stovek zaměstnanců a chlubí se obratem okolo dvou a půl miliardy korun ročně. Není se čemu divit. Přece jen se stala synonymem pro kvalitní a technologicky vyspělé traktory. Máte jeden z nich? Víme, jak se o něj snadno postaráte.

Nešetřete na náhradních dílech

Ačkoliv se bavíme o velmi odolných strojích, ani přesto se nevyplatí podceňovat jejich údržbu, pravidelný servis a občasné opravy. Spousta méně zodpovědných provozovatelů se snaží za každou cenu ušetřit koupí neautorizovaných dílů, případně pořizováním dílů z vrakovišť.

Tímto postupem nejen ztratíte jakoukoliv záruku, ale stejně tak riskujete vážné poškození celého vozidla. Několik stovek korun úspory vám tak snadno přinese statisícové (v nejhorších případech milionové) škody.

Sehnat originální náhradní díly Zetor přitom není složité ani drahé (jak si někteří lidé myslí). Zároveň nemusíte jezdit až do Brna. Bohatě vám postačí, když si uvaříte kávu, sednete si k počítači a otevřete si webové stránky populárního e-shopu BVM. Co v něm vše najdete?

Díly pro velké vozy

Sháníte výkonná pracovní světla pro práci v horších světelných podmínkách? Potřebujete nový tlumič? Nebo snad palivové čerpadlo? Výkyvné rameno, brzdové/spojkové válečky, těsnění či autochemii?

Ať tak, nebo onak, ve zmíněném e-shopu si jednoduše s pomocí přehledných kategorií vyhledáte libovolný autorizovaný díl. To platí nejen pro Zetor, nýbrž i Tatru, Liaz, Pragu V3S, Avii, Karosu a Destu.

V některých případech se spíše vyplatí výměnný obchod, kdy danému dodavateli pošlete poškozený díl. On vám na oplátku pošle 100% funkční repasovanou součástku. Doručení přitom probíhá skrz několik dopravců, takže si snadno zvolíte svého favorita.

Related posts

Výkup auta ušetří dost času

no-media.cz

Musíte mít dálniční známku, nebo máte právo na osvobození?

PH

3 tipy, jak spolehlivě ušetřit na povinném ručení

no-media.cz