Pro muže Pro ženy

Sháníte spolehlivé turistické boty do náročných podmínek?

Patříte mezi příznivce dlouhých túr? Chodíte nejen v hezkém počasí, ale i uprostřed zimy, deště i dalších nevyzpytatelných vlivů? Pak se rozhodně neobejdete bez spolehlivých turistických bot. Jaké technologie vás zaručeně ochrání?

Vysoký kotník je pro vás podmínkou

Sháníte odolné a spolehlivé trekové boty do náročných podmínek? Pak se spokojte pouze s vysokými botami, které fixují vaše kotníky. S jejich pomocí nebudete riskovat nebezpečné vyvrtnutí kotníků, spravíte své těžiště při tahání těžkého batohu a zajistíte, že se vám nebude dostávat voda/sníh do bot.

Vysoké boty mají typicky mnohem tužší tělo a také tvrdší a členitější podrážky. Díky tomu budete chránění před ostrými kameny, větvemi i kluzkým povrchem. To je extrémně důležité v situaci, kdy se procházíte uprostřed lesů, takže se nejbližší případná pomoc nachází daleko od vás.

Bezkonkurenční trakce

Když už jsme u kluzkého povrchu, určitě si dopřejte podrážku ze speciální směsi pryží a dalších materiálů. Bavíme se o technologii s názvem Vibram. Tu vymyslel italský horolezec, který potřeboval odolnou podrážku do extrémních podmínek.

Taková podrážka je velmi odolná proti oděru, ale i přesto poskytuje vysokou pružnost. Nepraská ani při vysokých a nízkých teplotách, takže se hodí jak do pouště, tak i do mrazivých pohoří. Šikovně vymyšlená směs materiálů poskytuje mnohem lepší trakci, takže se nemusíte bát podklouznutí.

Ne nadarmo tuto vychytávku již po desetiletí používají profesionální armády, dřevorubci, záchranné složky, běžci i turisté po celém světě. Turistické boty s Vibram podrážkou jsou zkrátka základ.

Zatočte s vlhkostí

Určitě jste už slyšeli o technologii GORE-TEX. Jedná se o membránu, která na jednu stranu perfektně odvádí přebytečné teplo i pot od nohy, na stranu druhou nepouští dovnitř boty vodu. Hodí se do mírně teplých až teplých podmínek, případně pro intenzivní používání (když se při chůzi opravdu potíte).

S pomocí dané vychytávky zamezíte přehřívání nohou, omezíte jejich pocení a zůstanete v suchu. Jedná se tedy o ideálního pomocníka pro letní dny.

Podpořte české výrobce

Jaká turistická obuv nabízí ideální poměr ceny a kvality? Spoustu pozitivních recenzí si za desítky let praxe získala například typická česká společnost – BOSP. Ta se soustředí na výrobu vlastní obuvi pro turisty, hasiče, policisty, řemeslníky…

Na stránkách jejího e-shopu si budete moci zobrazit desítky typů obuvi. U každého z nich najdete pečlivě popsaný výčet rozměrů, materiálů i použitých technologií. Nebudete si tak vybírat poslepu (a to i přesto, že si obuv před koupí neosaháte fyzicky). Kdybyste náhodou netrefili velikost, máte nárok na první výměnu zboží zcela zdarma.

Related posts

Himalájské divy: V srdci prírody

no-media.cz

Jezevec: největší lasicovitá šelma

no-media.cz

Luxusní parfémy, které svádí k pokušení

no-media.cz