Bydlení

Stěhování bytu nemusí být horor. Řešte ho včas a nechte si pomoci

Chystáte se na stěhování bytu, ale děsíte se toho, jak to bude celé probíhat a kolik vás to bude stát času a sil? Žádné drama se konat nemusí. Stačí všechno dobře naplánovat a nechat si ve správný čas pomoci.

Stěhování bytu je vždy náročné, pokud neobýváte poloprázdnou garsonku a svůj majetek nesbalíte do jednoho batohu. Proto je základem úspěchu začít s jeho plánováním včas. Nic nezkazíte, když se do příprav pustíte měsíc před dnem D.

Sežeňte si krabice a obalový materiál

Všechny svoje věci musíte zákonitě v něčem přemístit. Nejlepší a léty prověřenou volbou jsou samozřejmě klasické krabice nejrůznějších velikostí. Posloužit ale mohou i úložné boxy, které třeba i doma využíváte. Na oblečení se zase dají použít vakuové pytle, čímž ve finále ještě ušetříte spoustu místa jak po zabalení, tak při přesunu. Ocenit můžete i další obalové materiály, na křehké věci například bublinkovou fólii.

Pečlivě balte a nespoléhejte na intuici

Bývá poměrně složité balit tak, abyste ještě před samotným stěhování dané věci nepostrádali a abyste je pak dlouze nehledali po přesunu do nového bydlení. Nervy po přestěhování si ušetříte, když si důkladně popíšete všechny krabice a boxy. Nemusíte na nich mít jen obligátní nápis „kuchyně“ nebo „Honza“, ale klidně se rozepište, ať víte, že v konkrétní krabici najdete příbory, talíře a misky, zato však hrnky budou jinde.

Krabice si můžete označit i podle barev – červenou, oranžovou a zelenou. Červená může značit věci, které musíte vybalit co nejdříve, oranžová to, co počká, a zelená to, bez čeho se obejdete nejdéle. Nebo naopak.

Kromě toho si sbalte „zavazadlo na víkend“, v němž budete mít nezbytnosti – pyžamo, nabíječku na telefon, léky a samozřejmě jídlo, ideálně na dva dny, protože to se vám při vybalování rozhodně nebude chtít řešit.

Chce to dodávku, nebo stěhovací firmu?

Věřte, že stěhování bytu je náročné, ať už je vám třicet, nebo padesát let. Sami se do něj raději nepouštějte. Pomoc se často nabízí od rodiny a kamarádů, když ale nejsou k dispozici, můžete se obrátit na stěhovací firmu, která vám věci naloží, převeze a vyloží.

Některé firmy vám dokonce seženou obalový materiál, případně se jejich zaměstnanci postarají o samotné zabalení. Setkat se můžete i s tím, že vám na přání rozmontují nábytek
a po převozu ho zase složí
, nebo s tím, že vám pomohou s jeho rozmístěním v novém bytě či domě.

Pokud máte stále dojem, že to sami zvládnete, určitě si včas (i měsíc předem) zarezervujte dodávku, ať nejezdíte osobním autem sem a tam, zvlášť pokud se stěhujete daleko. Větší věci byste s ním ani nepřevezli. Zvládnout se to dá, ale bude to náročnější!

Related posts

Posuvné dveře interiérových skříní: moderní doplněk, bez kterého se neobejdete

no-media.cz

Žižkov je místem, které se bude líbit nejen mladým rodinám

no-media.cz

Jak vybrat správné obkladové palubky? Víme, na co si musíte dávat pozor

PH