Reklamní články

Svěřenský fond je ideální způsob ochrany majetku. Co vše dokáže?

Máte za sebou desítky let budování majetku? V takovém případě buďte obezřetní – můžete o něj totiž poměrně snadno přijít. A přesně proto se spousta movitějších jedinců spoléhá na takzvaný svěřenský fond. Tento právní status dokáže ochránit vaše aktiva v celé řadě nepříjemných situací. Jakých?

Co je to svěřenský fond?

Svěřenský fond je část majetku, kterou jste svěřili do rukou svěřenského správce. Z hlediska zákona poté nejste majitelem takových aktiv vy, dočasný správce, a dokonce ani osoba, které majetek připadne po vaší smrti.

Do tohoto fondu můžete vložit hmotná i nehmotná aktiva, stejně jako nemovitosti i movitý majetek. Máte tak možnost zabezpečit svůj rodinný dům, chatu, naspořené finance v bance, sbírku umění, zakoupené akcie, automobil…

K čemu je to dobré?

Vložený majetek nebude vedený na vaše jméno, což s sebou přináší anonymitu před úřady. Jedná se tak o poměrně účinnou ochranu proti exekucím, věřitelům i dalším nepříjemnostem.

Svěřenský fond je však zdaleka nejpopulárnější z hlediska dědictví. Hodí se zejména v situaci, kdy váš čeká brzká smrt, ale vaše děti ještě nejsou dospělé. Právě v takových případech založíte daný fond a nastavíte, aby zanikl až v době dospělosti vašich ratolestí.

Stejně vám fond poslouží i ve chvíli, kdy na vaši smrt čeká více dědiců, ale vy chcete svůj majetek věnovat pouze některým z nich.

Majitelé firem používají tento status hlavně k ochraně a správě firemního majetku (platí i pro autorská práva).

Kdo si může založit svěřenský fond?

Na své si přijde každá fyzická i právnická osoba v České republice. Budete muset podepsat smlouvu mezi vaší osobou a budoucím správcem majetku. Své usnesení budete muset zapsat i do evidence svěřenských fondů.

Nesnažte se stahovat pochybné vzory z internetových stránek. Přece jen chcete zabezpečit nashromážděný majetek, případně s ním obdarovat své budoucí dědice. Přesně proto se raději obraťte na ověřené profesionály, kteří s vámi dají vše dohromady za malý poplatek. Za ten klid a bezpečí to opravdu stojí.

Zároveň se nemusíte bát nekalého počínání správce vašeho majetku. V průběhu let na něj budete moci dohlížet. V případě nesrovnalostí máte plné právo dovolat se u soudu neplatnosti jeho počínání.

Na koho se obrátit?

Svěřenský fond vám pomůže založit například známá společnost Companies.cz, jež se na trhu pohybuje déle než 20 let. Tito odborníci se zaměřují na zakládání firem na klíč, prodej hotových firem i zakládání svěřenských fondů.

Na jejich webových stránkách (pod odkazem na začátku článku) si budete moci přečíst veškeré důležité informace ohledně svěřenských fondů. V případě zájmu poté stačí vyplnit nezávazný kontaktní formulář a pustit se do toho.

Related posts

Malkia park: Vyrazte za zážitky do zooparku

no-media.cz

Víme, jak ušetříte tisíce korun za běžné nákupy

svet zeny

Srovnání NordVPN s Free VPN Planet Premium: Jakou VPN zvolit?

no-media.cz