Finance

Zlato má velkou hodnotu nejen pro investory

Investovat na burze je pro zkušené matadory relativně jednoduché, avšak pro naprosté začátečníky nejde o nic snadného, právě naopak.

Z toho důvodu se doporučuje se trochu otrkat a nekupovat hned cenné papíry či další komodity náročnější na pochopení. Mnohem lepší je dát své peníze do zlata.

Zlato se dá používat různými způsoby

Zlato bývalo vždy spojováno s bohatstvím a dodnes se na tom nic nezměnilo. V současnosti se ovšem tento drahý kov nepoužívá pouze pro výrobu šperků. Vzhledem k vysoké vodivosti zlata o něj mají velký zájem i tvůrci elektroniky.

V elektroprůmyslu se každoročně spotřebovávají tuny zlata, avšak v jednom výrobku je ho jen velmi poskrovnu. Není se ani čemu divit, zlato má totiž pořád velmi vysokou hodnotu. A z toho důvodu je zajímavé i pro většinu investorů.

Investiční zlato funguje hlavně jako ochrana peněz před inflací. Zatímco během ekonomické krize celá řada komodit hodnotově padá, cena zlata obvykle naopak stoupá. Tehdy je po něm totiž zvýšený zájem, a proto se někomu může vyplatit se alespoň části svých zásob zbavit.

Nakupování zlata je naopak výhodné při ekonomických konjukturách, kdy se jeho cena drží spíše nízko. Tento efekt může nastat například i při příležitosti zavření významnějších dolů.

Do čeho přesně investovat?

Asi každému musí být jasné, že investiční zlato nemůže být každá hloupost, která je z tohoto kovu vyrobena. Pro tento účel se nejčastěji používají zlaté slitky.

Ty se běžně prodávají v mnoha verzích, jež se od sebe odlišují svou cenou. Nejlevnější slitky je reálné pořídit za pár tisíc, hodnota těch nejdražších přesahuje i milion korun.

Pořídit si slitky lze bez potíží i u nás. Prodejců je v našich zeměpisných šířkách více než dost. Je však potřeba si dávat pozor, kde člověk nakupuje. Ne všichni obchodníci kopírují ceny na burze.

Většina investičního zlata, které se dá u nás koupit, má svůj původ ve Švýcarsku. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Related posts

Nemovitostí k prodeji přibývá, jak být před konkurencí o krok napřed?

svet zeny

Jak nakoupit kryptoměny?

no-media.cz

Jak žít s dluhy, abychom se z nich nehroutili?

no-media.cz