Uvažujete nad rekonstrukcí střechy, která aktuálně jen stěží odolává výkyvům počasí? Máte pocit, že vám střechou zatéká vždy, kdy se spustí výraznější déšť nebo když přijde krupobití? Nemusíte nutně spát pod střechou, která sotva drží. Hliníkové plechy jsou možností, jak se ochránit a udržet tak domácnost nejen čistou a suchou, ale především zateplenou. A hliníkové střechy rozhodně nejsou jedinou možností, ke které se může uchýlit.
Jednoplášťové a víceplášťové
V současné době rozeznáváme několik druhů střech, kdy hlavní dělení je na jednoplášťové a víceplášťové. S prvními zmíněnými se setkáte nejčastěji na většině střech nacházejících se na obytných budovách, víceplášťové se používají hlavně na objektech, které jsou určeny k nějakému veřejnému účelu.
Kromě toho dělíme střechy také podle sklonu, a to na ploché, šikmé a dále strmé.
Seznamte se s konkrétními druhy střech
Kromě základního rozdělení střech evidujeme také jiné druhy, a to sedlové střechy, které jsou v tuzemsku prakticky tím nejběžnějším, s čím se můžeme setkat a potkat. Jejich výhodou je hlavně jednoduchost montáže a díky tomu také rychlost. Nesmíme zapomenout na cenovou dostupnost.
Kromě sedlových střech se setkáváme také s valbovými střechami, které jsou tvořené takzvanými valbami neboli šikmými střešními rovinami. Přední výhodou je hlavně lepší ochrana před povětrnostními vliv nebo možnost využít podkrovní prostory pro bydlení.
Pultové střechy jsou zase takové, které mají sklon pouze na jednu jedinou stranu a vynikají tak v jednoduchosti a nenáročnosti montáže. Opět tak hovoříme o rychlém řešení v případě, že chcete co nejrychleji renovovat starou a protékající střechu.
Pokud chcete více využít obytný prostor v podkroví, tou nejlepší možností je ve vašem případě takzvaná mansardová střecha. Je však trochu náročnější na realizaci, ale nakonec slibuje nejlepší využití prostoru pod střechou.