Na pravidla bezpečnosti při práci pamatuje firma Extéria v každé společnosti, do které si ji povolají. A svou práci odvádí tuze dobře, o čemž ostatně svědčí i reference a recenze na internetu. Nezapomíná ani na pravidla bezpečnosti týkající se používání klimatizace, což je odvětví, na které bohužel řada lidí nemyslí. Zejména v létě byla klimatizace velmi využívaná, ale jelikož moderní alternativy mají tendenci i topit, je moderní řešení v hledáčku expertů na bezpečnost stále. Pojďme se však na malý okamžik přesunout do léta, kdy se zaměstnavatelé dopouštěli vícero přestupků.
Zajištění adekvátních teplot jako povinnost každého zaměstnavatele
Mezi povinnosti každého zaměstnavatele patří především nutnost zachovat adekvátní podmínky na pracovišti. Pracoviště musí být pro pracovníky nejen příjemným, ale především zdraví nezávadným zázemím. A v létě je například nutné zachovat zde adekvátní teploty, zejména pokud venku kralují poměrně vysoké teploty.
Na pracovišti během parného léta totiž může dojít k takzvaným teplotním rizikům, i proto se musí pravidelně měřit teplota na pracovišti ideálně za pomocí kulového teploměru. Zaměstnanci se podle druhu vykonávané práce zařazují do tříd, podle kterých se následně určuje nejen ona teplota pracoviště, ale také to, jak velký má být příjem tekutin, jak často mají střídat práci nebo jak často si mají dopřávat oddech.
Přílišné horko = nepohodlí
Není tajemstvím, že přílišné horko je člověku nepohodlné. A bohužel velkou měrou ovlivňuje i zdravotní stav člověka. Během parného léta se zvyšuje pravděpodobnost přehřátí organismu, také hrozí celkové vyčerpání nebo dehydratace. Vedlejšími projevy bývají také křeče, průjmy, bolesti hlavy, případně i ztráta orientace (která se projevuje právě při diagnostikované dehydrataci) nebo nekoordinované chování.
Správným používáním klimatizace se tomuto dá předcházet. Je ale klíčové, aby bylo její nastavení správné a nezvyšovala se pravděpodobnost vzniku nachlazení.