Fyzická kondice české společnosti na tom není zrovna moc dobře a to samé se dá říci i o držení těla. Proto se často zadýcháváme, když jdeme do schodů, a také máme kulatá záda, nemluvě o jiných deformacích.
Abychom se těchto neduhů zbavili, měli bychom pravidelně cvičit. Cvičení by mělo sestávat nejen z aerobního tréningu, ale také z posilování svalů tělesného středu. Dobrého výsledku lze sice dosáhnout i bez jakýchkoliv pomůcek, nicméně kdo si chce svou cestu za hezkým tělem ulehčit, pořídí si gymnastický míč.
I děti by měly cvičit
Cvičení by se samozřejmě mělo týkat i dětí. Ty z pochopitelných důvodů nemohou gymnastické balóny používat, a tak je dobré jim místo toho pořídit balanční kameny.
S nimi je reálné posílit nejen jádro, ale zároveň vylepšit rovnováhu a motorickou koordinaci. Pro dospělou populaci a pubertální dítka jsou pak určeny právě výše zmíněné gymnastické míče.
Na míči jde posílit snad všechno
Gymnastický míč je v podstatě univerzální nástroj, se kterým lze posílit snad všechny svalové struktury v těle. S jeho pomocí není problém vylepšit zadní stranu stehen i zadek, posílit břicho či zvýšit objem svých zad.
Největší benefit tohoto druhu balónu se však skrývá v jeho neposednosti. Gymnastický míč zkrátka nevydrží skoro nikdy v klidu, zvláště, pokud se zrovna používá. Díky tomu člověk neposiluje pouze povrchové svalstvo, ale také i to vnitřní. A právě vnitřní svaly se na držení těla podílí zásadní měrou.
Gymnastické míče se prodávají v nepřeberném množství barev. Ty ovšem nemají na funkci žádný vliv. Mnohem důležitější jsou rozměry. Čím vyšší má člověk hmotnost a postavu, tím větší by si měl pořídit balón. V případě nejasností je snadné si najít na internetu velikostní tabulku.
Balón samozřejmě přijde ve vyfouklém stavu. Proto je potřeba ho před použitím nafoukat, a sice pomocí speciální pumpičky. Ta obvykle bývá součástí balení společně s míčem.