Pro muže Pro ženy Zdraví

Jsem vegan

Moje identita se skládá z mnoha různých, ale překrývajících se sub-identit. Některé mi byly dány – Židé, ženy, atd. – a některé jsem si vybral. Před čtyřmi měsíci jsem si vybrala novou: Vegan.

Můj veganismus se už stal mou definicí a je založen na jedné z mých základních hodnot: ukládání životního prostředí. Přijetí veganské, vegetariánské nebo dokonce polo-vegetariánské stravy je nejlepším způsobem, jak podniknout osobní kroky k ochraně životního prostředí. Zemědělství zvířat je zodpovědné za vyšší emise skleníkových plynů než s každým dopravním systémem. Chov hospodářských zvířat je zodpovědný za 65% člověkem produkovaného oxidu dusného – chemikálie, která má 300krát vyšší potenciál globálního oteplování jako CO2 – a 67% celkového methanu vytvořeného člověkem, což je 23krát vyšší než CO2. Ve skutečnosti jedna studie ukazuje, že pokud by celý svět jedl fazole namísto hovězího masa, naše klimatické problémy by byly zcela vyřešeny. Něco bláznivého, správně !?

Byl jsem vegetarián

Během loňského března jsem byl vegetarián, hlavně proto, že je mezi svými vrstevníky spíše běžnou volbou. Jak jsem pokračovala ve svém výzkumu, uvědomil jsem si, že jíst maso nestojí za škodlivý dopad na životní prostředí. Přestože jsem byl vegetariánský, podporoval jsem živočišné zemědělství prostřednictvím konzumace vajec a mléčných výrobků také na mé vědomí; Věděl jsem, že je to špatně. Vina, kterou jsem cítila, byla nesmírná a já jsem v říjnu šel veganem, abych usiloval o to, co nazývám „dietou bez viny“. Nyní si nedokážu představit, že jsem veganská. Každý den jsem vděčná, že můj život mě vedl k této úžasné věci a následně k nesmírné vášeň, kterou mám za to. Uznávám, že pro mnohé je však můj životní styl jednoduše nejvhodnější.

Veganství je obtížné udržovat, především kvůli problémům spojeným s dostupností. Pro americké rodiny žijící v chudobě je rychlá strava – složená z levných produktů živočišného původu – je často jedinou dostupnou cenou. Jsem nesmírně vděčná, že jsem schopen udržet veganský životní styl, ale také uznávám, že je to výsada.

Být vegan je životní styl

Mám rodiče, kteří jsou ochotni změnit své návyky a životní styl, aby mi vyhověli. Mám čas a peníze experimentovat s novými potravinami a masovými alternativami. Mám také přístup do obchodů s potravinami a peníze na nákup potravin a díky tomu mohu být vegan. Pomůžu vám tímto způsobem zachránit svět, ale mám také zodpovědnost.

Mám prostředky, vášeň a odhodlání být vegan. Proto musím být. Musím být pro všechny lidi, kteří nemají stejné příležitosti jako já, ti, kteří nemohou měnit svůj život, jako bych mohl, abych pomohl planetě. Skutečnost, že ne každý může být vegan, je ještě důležitější, pokračuji ve veganizaci; a to dělá ještě důležitější, že lidé jako já, s podobnými výsadami a mocí, podniknou skutečné kroky ke snížení své uhlíkové stopy.

Za příklad využijeme publikum tohoto blogového příspěvku. Chcete-li číst tento příspěvek, musíte mít přístup k telefonu nebo počítači, který již představuje určitou úroveň oprávnění. Kromě toho musíte mít nějaký volný čas; čas, který nebyl vynaložen, vydělávat peníze, abyste si zajistili. Mohu pohodlně říci, že pokud to právě čtete, pravděpodobně máte schopnost nějakým způsobem změnit dietu. Možná zkuste „pšeničný maso v pondělí“ nebo jíst jen jedno masné jídlo denně. Zkuste vyřezávat červené maso, ryby nebo kuře. Můžete dokonce pomoci s jednoduchou výměnou za mléčné mléko, jako je sója nebo mandle. Žádné úsilí není příliš malé!

Nejím ryby, kuře ani červené maso

Uznávám, že přijetí veganské stravy není z mnoha důvodů snadné – čas, náklady, dostupnost, výživa, alergie – ale jsem zde, když říkám, že nemusí být vše nebo nic. Zavedením malých změn ve své stravě, jako jsou ty, které jsem právě zmínil, můžete pomoci naší planetě. Země nám dala tolik, přesto jí na oplátku dáme jen málo. Zneužíváme ji a nerespektujeme živé bytosti, s nimiž koexistujeme. Máte tu možnost změnit. Máte odpovědnost změnit toto.

Existují nekonečné způsoby, jak vaše planeta lépe vylepšit, a rád bych vám pomohl provést některé z těchto změn! Chcete-li, aby vás v tajemství, někdy je to opravdu legrace! Spravuji účet s potravinami na Instagram pod jménem @plantbasedlila. Začal jsem účet, aby lidem ukázal skutečnost veganské stravy. Ano, ve stravě dostávám bílkoviny a ne, nejedu jenom salát. Moje příspěvky mají za úkol odhalit převládající mýty kolem veganství / vegetariánství. Neočekávám, že každý člověk, který to čte, se okamžitě stane veganem. Mým cílem je, aby každý člověk v blízké budoucnosti učinil jednu udržitelnou volbu, ať už je to pescatářská strava, jedno vegetariánské jídlo nebo dokonce jen sójový latte namísto běžného latte.

Related posts

Domácí zázvorový sirup

no-media.cz

Investovat do kvalitních CBD kapek a rybího kolagenu se vyplatí. V mnoha oblastech zlepšíte své zdraví

svet zeny

Zima řádí venku, teplo ve vašem šatníku. Co nastupuje na scénu s přechodem období?

no-media.cz