Reklamní články

K čemu se Microsoft Office používá a jakou verzi si vybrat?

I základní počítač je poměrně drahou záležitostí. Navíc samotný stroj sám o sobě nestačí. Aby nám počítač běžel podle očekávání, potřebujeme k němu i různé druhy softwaru. Microsoft Office sice nepatří mezi absolutní nezbytnosti, avšak rozhodně se vyplatí ho na disku mít.

Velmi užitečný pomocník

Každý, kdo kdy potřeboval na počítači udělat alespoň jednoduchou tabulku či napsat nějaký text, musel využít vhodný kancelářský balíček. Ty se dnes dají sehnat i zcela zdarma, nicméně obvykle se nejedná o nic extra. Na tomto softwaru totiž pracuje jen velmi omezené množství lidí a na výsledku je to samozřejmě znát.

Proto je lepší se spolehnout na plně profesionální kancelářský balík Microsoft Office, jenž nabízí celou řadu funkcí, ovšem za poměrně velké peníze. Ty je naštěstí reálné ušetřit, stačí si pořídit Office v rámci druhotné licence.

Ta se vztahuje prakticky na jakýkoliv software, jenž obvykle pochází z vyřazených korporátních počítačů. Takovéto programy se z logiky věci nabízí ve specializovaných obchodech za mnohem nižší ceny, než je obvyklé.

Správná volba

Microsoft Office není jeden jediný balíček. Dá se totiž koupit rovnou ve třech verzí. V současnosti je nejvíce propagovaný Office 365, což dává smysl, jelikož na něm Microsoft nejvíce vydělává. Tato verze Office se totiž pouze pronajímá, a sice na rok.

Po uplynutí roční lhůty licence vyprší a uživatel si ji musí opět prodloužit, jinak má smůlu. Na oplátku člověk dostane všechny možné aktualizace a zároveň má možnost využívat cloudové služby.

Komu se to zdá trochu málo, má možnost pořídit si Office 2021, nebo Office 2019. Obě verze si člověk kupuje napořád, tudíž není potřeba každoročně platit za obnovu licence.

Office 2021 je určen spíše pro profesionály, kteří chtějí využít tento druh kancelářského balíčku zcela kompletně, zatímco nižší a levnější verzi ocení víceméně všichni běžná uživatelé. Nabízí až na pár výjimek v podstatě totožné funkce.

Related posts

9 tipů, jak napsat skvělou diplomovou práci

no-media.cz

Proč používat pro firmu virtuální sídlo?

no-media.cz

Spotřebitelské právo a jeho ochrana v praxi

no-media.cz