Auto Moto

Kupte si dálniční známku ještě za nižší cenu. Brzy se bude zdražovat

V posledních několika týdnech se v dopravním odvětví mluví především o plánovaném zdražování dálniční známky, k němuž má na základě rozhodnutí vlády dojít už v březnu. Pokud tedy nechcete platit vyšší částku, kupte si dálniční známku už nyní, přičemž její aktivaci si dokážete posunout až o tři měsíce od zakoupení.

Končí vám platnost dálniční známky až v květnu? Vůbec nevadí. I když si ji koupíte v únoru, posunete si začátek platnosti elektronické dálniční známky právě až na květen.

Ušetříte, a ještě pomůžete ke snížení uhlíkové stopy

Vzhledem k tomu, že spalovací motory po sobě zanechávají nemalou uhlíkovou stopu, snaží se různé organizace provádět kroky k jejímu snížení. Internetový portál pod výše vloženým odkazem se taktéž rozhodl dělat maximum pro životní prostředí, a tak prodává dálniční známku navýšenou o nepatrný poplatek, který následně putuje na dobrou věc.

Projekt má jeden hlavní cíl, a to dosáhnout udržitelné a zelené budoucnosti. Jestliže zakoupíte dálniční známku skrze tento projekt, tak se i vy stanete součástí něčeho užitečného. Organizace totiž vysazuje stromy, a ty redukují vyprodukované emise a přispívají k lepšímu životnímu prostředí.

S manipulačním poplatkem se vysadí více stromů

Cena dálniční známky je stanovena státem, takže v současnosti stojí roční 1 500 Kč, měsíční 440 Kč a desetidenní 310 Kč. Právě ke zmíněným částkám se ještě připočte v pokladně manipulační eko poplatek, s nímž se financuje výsadba nových stromů. Kupte si tedy dálniční známku a udělejte dobrý skutek. Poplatek u roční známky činí 150 Kč a u desetidenní či měsíční 100 Kč.

Zřejmě vás zajímá i to, na kolik vyjde dálniční známka 2024 po zdražení. Roční nově bude stát 2 300 Kč, měsíční 430 Kč a desetidenní 270 Kč. K trojici těchto známek se přidá ještě jednodenní známka, a ta vyjde na 200 Kč.

Related posts

I na Zetor 25 stále seženete náhradní díly

no-media.cz

Kupujete ojeté auto? Dejte si pozor na bourané kusy

svet zeny

Proč se nám tak líbí retro motorky?

no-media.cz